Po swojej ostatniej przegranej walce, do której doszło w czerwcu 2019 roku, Alexander Gustafsson (MMA 18-6) ogłosił przejście na sportową emeryturę. Ponieważ jednak powroty ze sportowej emerytury nie są niczym nowym, ani zaskakującym w świecie sportów walki, dość szybko okazało się, że Alexander chce jednak wrócić, a decyzja o emeryturze wynikała z impulsu spowodowanego porażką.

Zobacz również: Nadal czuję mrowienie w pięściach – Gustafsson o problemach z akceptacją końca kariery

Na razie nie wiadomo kiedy i gdzie Gustafsson ponownie zawalczy w organizacji UFC, ale jego bliski kolega, Ilir Latifi, jest pewny, że nastąpi to już niedługo.

Myślę i mam nadzieję, że dojdzie do tego już wkrótce. On jest młody i potrzebował nieco przerwy, żeby spędzić czas z rodziną, dziećmi i móc odnaleźć w sobie motywację i skupienie. Myślę, że niedługo wróci. Nie jestem teraz w Szwecji, ale często z sobą rozmawiamy. On każdego dnia trenuje i udoskonala swoje umiejętności.

Latifi w rozmowie dla serwisu BJPenn.com został zapytany również o to, czy jego zdaniem Gustafsson może w przyszłości ponownie zawalczyć o pas mistrzowski.

On może tego dokonać. Jest jednym z najlepszych zawodników, którzy nigdy nie zdobyli pasa. Najpierw jednak będzie potrzebował dwóch, trzech walk, żeby dojść do starcia o pas.

Alexander Gustafsson miał do tej pory okazję dwa razy walczyć z Jonem Jonesem, mistrzem wagi półciężkiej. W pierwszym boju przegrał na punkty, a w drugim został znokautowany.

https://youtube.com/watch?v=cZ6rXLxSerc

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.