Jon Jones, były mistrz UFC postanowił rozstać się z wagą półciężką i przejść do królewskiej kategorii wagowej. Na razie jednak nie wiadomo kiedy Jon Jones mógłby pojawić się ponownie w klatce UFC. Szef organizacji, Dana White, jest już jednak po rozmowach z Jonesem.

W najnowszym wywiadzie dla BT Sport Dana White przyznał, że niedawno spotkał się z byłym mistrzem wagi półciężkiej.

Jakiś tydzień temu Jon Jones i ja mieliśmy najlepszą rozmowę w historii, a on jest w UFC od ponad 10 lat. On jest gotów. Jest gotów do powrotu.

Szef UFC powiedział również, że Jones nie dostanie natychmiastowej walki o pas wagi ciężkiej.

On nie przeskoczy Francisa Ngannou i nie dostanie walki o pas. Nie wiem jeszcze co zrobimy i jak to rozegramy, ale pracujemy nad tym.

Dana White powiedział też, że Jones jest bardzo dobrze nastawiony do debiutu w wadze ciężkiej i jest mentalnie gotów na nowe wyzwania.

On jest podekscytowany tym wyzwaniem i możliwością ugruntowania swojej pozycji najlepszego zawodnika w historii.

Jon Jones przegrał w karierze tylko raz przez dyskwalifikację. W przeszłości wygrywał z takimi rywalami jak Alexander Gustafsson, Dominick Reyes, Daniel Cormier, Ryan Bader, Thiago Santos, Rashad Evans czy Vitor Belfort. Po zwakowaniu pasa mistrzowskiego w kategorii półciężkiej UFC, zawodnik ogłosił przejście do królewskiej dywizji. Nie wiadomo kiedy odbędzie się jego debiut w walce w limicie do 120 kilogramów. W swoich mediach społecznościowych zawodnik chwali się treningami i pokazuje przygotowania do debiutu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.