Podczas gali UFC 299 Sean O’Malley pokonał Marlona Verę. Dzięki temu zwycięstwu pozostał na tronie wagi koguciej i awansował w zestawieniu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe.

9 marca w Miami podczas gali UFC 299 Sean O’Malley, mistrz wagi koguciej, rozbił na pełnym dystansie Marlona Verę. Po gali Sean awansował aż o dwa miejsca w rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe i zajmuje aktualnie pozycję szóstą w zestawieniu. Tym samy O’Malley wyprzedził takich zawodników jak Charles Oliveira i Alexander Volkanovski.

W przedostatniej walce, do której doszło w sierpniu zeszłego roku O’Malley wygrał przez techniczny nokaut i odebrał Aljamainowi Sterlingowi mistrzowski pas wagi koguciej. Przed walką o pas Sean walczył w październiku roku 2022 i pokonał Petra Yana niejednogłośną decyzją sędziów. Aktualnie jest po sześciu wygranych i jednym starciu zakończonym jako nierozstrzygnięte.