Jan Błachowicz, mistrz UFC wagi półciężkiej, na razie nie wie jeszcze kiedy i z kim będzie bronił tytułu mistrzowskiego. Ma natomiast w głowie wizję swojej przyszłości w organizacji UFC i walki w kategorii ciężkiej.

Błachowicz już jakiś czas temu zapowiedział, że kolejną walkę chciałby stoczyć w marcu 2021 rok. W orbicie jego zainteresowań jest dwóch potencjalnych rywalki: Glover Teixeira i Israel Adesanya.

Polak, który zdaje sobie sprawę z tego, że jest już raczej bliżej końca kariery w zawodowym MMA, chciałby ją zakończyć natomiast w królewskiej kategorii wagowej. W programie „The Greg Collins Show” Błachowicz powiedział:

Chciałbym obronić pas z dwa, trzy razy, a potem spróbować sił w wadze ciężkiej.

Błachowicz nie kryje również, że jego wymarzonym scenariuszem byłaby walka o pas wagi ciężkiej.

Tak to widzę. Jeżeli obronię ten pas i przejdę jako mistrz do wagi ciężkiej, zrobię jedną walkę i będę się tam czuł dobrze, to może tak. Chociaż może mi zabraknąć życia sportowego, bo nie oszukujmy się, jestem bliżej końca.

Jan Błachowicz karierę w MMA rozpoczął w roku 2007. Do dziś stoczył 35 walk. Zdobył pasy mistrzowskie organizacji KSW i UFC. Jan Błachowicz wywalczył pas UFC we wrześniu, podczas gali UFC 253. Znokautował wówczas Dominicka Reyese.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.