Po kilku występach Israela Adesanyi w UFC fani oraz dziennikarze zaczęli porównywać go m.in. do aktualnego mistrza kategorii półciężkiej, Jona Jonesa. Bones odniósł się do porównań podczas jednej rozmów z fanami na UFC News.

Myślę, że mamy podobne sylwetki i obaj jesteśmy czarni. To by było na tyle podobieństw. Nie walczymy tak samo. Ja sporo korzystam ze swoich umiejętności zapaśniczych, ciężkiego ground and pound, próbuję poddawać rywali, w stójce walczę z dwóch pozycji. Nasze style są zdecydowanie różne. Bardzo szanuję Israela. Myślę, że będzie naprawdę zawodnikiem czołówki kategorii średniej. Takich ludzi w MMA trzeba – umie się wypowiedzieć, kończy swoje walki i jest ekscytujący dla fanów.

Adesanya już w kolejnej walce zmierzy się z byłym mistrzem kategorii średniej, Andersonem Silvą. Prezydent UFC potwierdził, że będzie to starcie, które wyłoni kolejnego pretendenta w dywizji do 84 kilogramów.

10 KOMENTARZE

 1. Ciekawe, jakby Izrael się poruszał w kategorii wyżej… :awesome:

  Najlepiej żeby dobrze pomieszał najpierw w obecnej kategorii. Ma teraz Pająka przed sobą, a potem jak wszystko dobrze pójdzie Whittakera, raczej nie będzie spacerek dla niego 🙂 Ale  jest dość dużym średnim i wydaje mi się że w czasach K-1 bił się w wyższej kategorii też więc za jakiś czas, kto wie.

 2. Ciekawe, jakby Izrael się poruszał w kategorii wyżej… :awesome:

  Według mnie to on jeszcze do 170 mógłby zbić.

 3. Według mnie to on jeszcze do 170 mógłby zbić.

  Ale po co? Słabsze ciosy, kruchsze kości… :korwinwhat:

 4. Ma teraz Pająka przed sobą, a potem jak wszystko dobrze pójdzie Whittakera

  Wątpię, żeby po porażce z Andersonem dostał szansę z Robertem.

 5. Wątpię, żeby po porażce z Andersonem dostał szansę z Robertem.

  Dlaczego nie? Gastelum w pierwszej obronie podejmie Silvę, a Izrael niech sobie walczy w Robertem. :fjedzia:

 6. Najlepiej żeby dobrze pomieszał najpierw w obecnej kategorii. Ma teraz Pająka przed sobą, a potem jak wszystko dobrze pójdzie Whittakera, raczej nie będzie spacerek dla niego 🙂 Ale  jest dość dużym średnim i wydaje mi się że w czasach K-1 bił się w wyższej kategorii też więc za jakiś czas, kto wie.

  Zbija bardzo malo do sredniej i nie ma opcji zeby szedl wyzej.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.