Khabib Nurmagomedov i Daniel Cormier Miocic
Khabib Nurmagomedov i Daniel Cormier

Khabib Nurmagomedov (MMA 27-0), który już w najbliższą sobotę, podczas UFC 242 będzie bronił pasa kategorii lekkiej w walce z tymczasowym mistrzem Dustinem Poirierem (MMA 25-5, 1NC), zna się od dawna z Danielem Cormierem (MMA 22-2-1NC), z którym też wspólnie ma okazję trenować. Podczas niedawnej telekonferencji Khabib został zapytany o to, czy uważa, że powinno dojść do trzeciej walki Cormiera ze Stipe Miocicem (MMA 19-3).

Bardzo chciałbym, żeby Daniel zawalczył w trzecim starciu ze Stipe Miocicem i zakończył swoją karierę. Tego właśnie bym dla niego chciał.

Khabib dodał jednak, że nie wie jeszcze co Cormier planuje zrobić.

Szczerze mówiąc nie znam jego planów. Natomiast chciałbym, aby zawalczył w lutym lub marcu przyszłego roku i żeby to była jego ostatnia walka przed końcem kariery.

Warto przypomnieć, że Dana White, szef UFC, również liczy na to, że Cormier powróci jeszcze do klatki UFC. Na razie jednak nie jest jeszcze znana decyzja byłego już mistrza wagi ciężkiej, co do dalszych losów swojej kariery.

9 KOMENTARZE

 1. i pomyśleć, że cormier przedłużył swoją karierę specjalnie na starcie z lesnarem, miała wpaść względnie łatwa kasa i później emeryturka pod palmami

 2. Szczerze mówiąc nie znam jego planów.

  Nie znasz nawet swoich, to po co się wypowiadać? Lepiej rozmawiać z Nurmą seniorem. :fjedzia:

 3. CO do trylogii z Miocicem jestem tego samego zdania. Bo skoro Miocic dostał od tak rewanż to czemu Cormier ma nie dostać?

 4. Trylogia może i wydaje się dobrym pomysłem natomiast w przypadku porażki z Miociciem, DC zakończyłby karierę z serią dwóch porażek co mimo że nie jestem jego wielkim fanem, nie wypada zawodnikowi tej klasy. Sporo straci wizerunkowo jak niektórzy pomyślą o nim jak o gościu co dostał na zakończenie kariery 2 razy od strażaka i z bilansu 22-1, będzie 22-3. Jeżeli miałoby dojść do ponownego starcia to Cormier musi być gotowy nie na 100 a na 200% pod każdym względem.

 5. Trylogia może i wydaje się dobrym pomysłem natomiast w przypadku porażki z Miociciem, DC zakończyłby karierę z serią dwóch porażek co mimo że nie jestem jego wielkim fanem, nie wypada zawodnikowi tej klasy. Sporo straci wizerunkowo jak niektórzy pomyślą o nim jak o gościu co dostał na zakończenie kariery 2 razy od strażaka i z bilansu 22-1, będzie 22-3. Jeżeli miałoby dojść do ponownego starcia to Cormier musi być gotowy nie na 100 a na 200% pod każdym względem.

  Ja uważam że 2 porażka wcale mu nie grozi. W ostatniej walce moim zdaniem po prostu zjebał sprawę. Poczuł się zbyt pewnie bokserska, pokazał dominacje zapaśniczą a w ogóle nie poszedł w tym kierunku.

 6. Przegra to na UFC 275/300 znów z Lesnarem podejście. Wygra to to samo  :siara:

  Nauczyli by się kończyć we właściwym momencie, a nie dożynać imprezę :usunto:

 7. Niech walczą. Trochę się dziwię oponiom polegającym na kalkulacjach, że bilans walk wyglądałby brzydko. I co z tego, że wyglądałby brzydko. W zamian za 22-3 DC może udowodnić, że jest ambitnym gościem, nigdy nie boi się wyzwań i zawsze wierzy w swoje zwycięstwo. Jeśli nawet by przegrał, ale po świetnej bitce, to dałby fanom jeszcze trochę frajdy z oglądania go w akcji.

  Oglądałbym.

 8. akurat DC jako tytan pracy i dobry czlowiek zawsze bedzie mi sie tak wlasnie kojarzyc, mimo mozliwych porazek. zaczal z mma pozno wiec moze jeszcze ze 2 waleczki dobre dac

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.