NElson

Wśród wielu wiadomości ogłoszonych przez Danę White’a w poniedziałek znalazło się i miejsce na potwierdzenie powrotu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich jeszcze w 2014 roku. We wczorajszym „UFC Tonight” organizacja ogłosiła, że jedną z głównych walk szykowanych na tę galę ma być pojedynek Antonio Rodrigo Nogueiry z Royem Nelsonem.

Ostatnio organizacja gościła w Abu Dhabi przy okazji UFC 112 w kwietniu 2010 roku. Specjalnie na potrzeby gali zbudowano obiekt na otwartym powietrzu, a karta zawierała dwie wyczekiwane walki o pas: Anderson Silva vs. Demian Maia i B.J. Penn vs. Frankie Edgar.

Jako ciekawostkę można przytoczyć tutaj fakt, że Roy Nelson złożył ostatnio aplikację na szefa komisji stanowej w Nevadzie, chcąc przejąć posadę po Keithie Kaizerze. Dana White skomentował to wówczas krótko i treściwie:

Co za p**** idiota. Potem w ten sposób – jeśli złoży swoje CV w p***** Kinko’s, nie dostanie tej pracy. Niech da spokój komisji w Nevadzie.

Dwa dni później szef UFC złożył Nelsonowi propozycję walki z Nogueirą.

Walka ciężkich raczej nie będzie main eventem gali, biorąc pod uwagę, że obaj zawodnicy nie zaliczyli ostatnio dobrych występów. Roy Nelson przegrał kolejno ze Stipem Miocicem i Danielem Cormierem w dość jednostronnych pojedynkach. Z kolei „Big Nog” zaliczył kolejną porażkę przez poddanie, tym razem odklepał balachę w wykonaniu Fabricia Werduma.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.