Max Holloway (MMA 23-6-0) pokonał Yaira Rodrigueza (MMA 13-3-0) w walce wieczoru gali UFC Vegas 42. „Blessed” zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów po niesamowitym pojedynku.

Rodriguez zaczął od kopnięć, którymi trafiał przeciwnika. Holloway świetnie jednak odpowiadał uderzeniami, po których głowa rywala odskakiwała za każdym razem. „El Pantera” nie odpuszczał i przez cały czas starał celnie atakować, głównie kopnięciami, a te były bardzo skuteczne. Półtorej minuty do końca, niezwykle mocne serie zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Minuta do końca, Rodriguez postanowił zejść do parteru – to się jednak nie udało, ale „El Pantera” zaszedł za plecy rywala. Ostatecznie „Blessed” zdołał z tego uciec i na sam koniec przytrzymał przeciwnika na macie.

Początek drugiej rundy i znów kolejne kopnięcia Rodrigueza. W kolejnych minutach obaj skupiali się na wymianach – Holloway głównie atakował pięściarsko korpus i głowę rywala, Rodriguez niemal za każdym razem do swoich akcji starał się dokładać niskie kopnięcia. „Blessed” z czasem zaczął zajmować środek klatki i spychać przeciwnika pod siatkę, starając się wykluczać kopnięcia Rodrigueza i kontrolować dystans.

Latające kolano ze strony Hollowaya na początek trzeciej odsłony. Po nieco ponad minucie „Blessed” znalazł się w dosiadzie, skąd miał świetną okazję do skontrolowania rywala. Z góry starał się założyć duszenie trójkątne rękoma, a następnie skupił się na zadawaniu uderzeń. Półtorej minuty do końca odsłony, obaj wrócili do stójki. Rodriguez zdecydowanie rozdrażniony rzucił się z serią ciosów na rywala, przez moment miał nawet obalonego Hollowaya, jednak ostatecznie pozostali przy wymianach. Na 45 sekund przed końcem trzeciej rundy Holloway poszedł po nogi rywala i bez problemów zdobył sprowadzenie. W tej płaszczyźnie kontynuował kontrolę i zadawanie kolejnych uderzeń.

Szybko starał się przejśc od klinczu Holloway, jednak za pierwszym razem nieudanie. Po minucie „Blessed” miał zapiętą niezwykle ciasną gilotynę w stójce, jednak Rodriguez zdołał z tego wyjść. Holloway z góry w parterze. „El Pantera” starał się chwycić nogę przeciwnika, jednak ten bez większych problemów z tego wyszedł i w połowie rundy był ponownie w pozycji dominującej. Dwie minuty do końca, Max Holloway za plecami rywala, jednak po chwili starcie wraca do stójki. Bardzo mocne proste Hollowaya, w pewnym momencie przypadkowy kciuk włożony w oko Rodrigueza. Chwila przerwy i obaj wracają do wymian. „El Pantera” zdecydowanie już zwolnił, co starał się wykorzystywać „Blessed”, jednak zmęczenie widać było zarówno u jednego, jak i drugiego zawodnika.

Niezwykle mocne wymiany od samego początku piątej rundy. Obaj zawodnicy wkładali całą swoją siłe w kolejne uderzenia. Holloway przez cały czas kontrolował przebieg starcia utrzymując dystans. Rodriguez w pewnym momencie chciał zaatakować niezwykłym kopnięciem, jednak Holloway odpowiedział mocnym prostym i znaleźli się w parterze. Tam przez chwilę z góry był Holloway, ale zaraz potem Rodriguez odpowiedział odwróceniem pozycji. Kilka sekund później obaj byli już na nogach wymieniając się ciosami w stójce. „El Pantera” starał się atakować niespodziewanymi akcjami, jednak „Blessed” bez problemu unikał każdą z nich.

Holloway odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. W poprzednich starciu jednogłośnie na punkty pokonał Calvina Kattara. Wcześniej „Blessed” w dwóch starciach mistrzowskich przegrywał na punkty z Alexandrem Volkanovskim. Niewykluczone, że już w 2022 roku zobaczymy trzeci pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami.

Rodriguez przegrał pierwszą walkę od maja 2017 roku, kiedy to został pokonany przed czasem przez Frankiego Edgara. Po tym starciu „El Pantera” znokautował w niezwykły sposób Chan Sung Junga oraz wypunktował Jeremy’ego Stephensa.