Pod koniec marca Francis Ngannou (MMA 14-3), po blisko 8 miesiącach przerwy od startów, powróci do oktagonu UFC i zmierzy się w nim z Jairzinho Rozenstruikiem (MMA 10-0). Kameruńczyk nie jest zadowolony z tego, że musiał tak długo czekać na rywala, ale jak sam mówi, po pokonaniu Rozenstruika liczy na starcie o pas.

Zobacz również: Menadżer: Jeśli Rozenstruik pokona Ngannou powinien walczyć o pas

Ngannou nie jest zadowolony też z tego, co dzieje się aktualnie w wadze ciężkiej i z oczekiwania na to, co stanie się z walką o pas pomiędzy Danielem Cormierem i Stipe Miocicem.

Szczerze powiedziawszy nawet nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Możemy oczywiście spekulować, ale tylko UFC wie co i kiedy się wydarzy. To jednak jest dziwne, że w naszej kategorii pas nie jest w grze. Nie wiem nawet kiedy pojawi się ponownie na szali. Może za pół roku, a może za rok.

Zobacz również: Cormier vs Miocic 3? – Stipe i jego menadżer odpowiadają

W rozmowie dla serwisu MMA Junkie Ngannou dodał, że cieszy się, iż w końcu dostał od UFC jakąś walkę i zmierzy się z Jairzinho Rozenstruikiem (MMA 10-0).

Siedzenie i czekanie na swoją szansę jest stresujące. Nie chciałem dłużej czekać. Teraz mam przynajmniej walkę, na której mogę się skupić. Całą swoją uwagę poświęcam Rozenstruikowi.

Do starcia Francisa Ngannou z Jairzinho Rozenstruikiem dojdzie 28 marca.

30 KOMENTARZE

 1. Nasz brunatny przyjacielu!

  Czekanie na walkę o pas jest nie mniej stresujące niż czekanie w Polsce na koronawirusa, dlatego wiem co czujesz bracie z czarnego lądu i życzę wytrwałości i siły w tym trudnym czasie.

 2. Na wstępie komentarza chciałbym przywitać wszystkich użytkowników Tego zacnego Forum.

  Uważam, ze nasz wojownik o ciemniejszym zabarwieniu skóry nie powinien zaprzątać siebie głowy takimi troskami, tylko skupić się na trenowaniu i sportowej rywalizacji.

  Miło by było jakby czasem w natłoku zadań zajrzał na owe Forum.

  Pozdrawiam i życzę przyjemnego dnia.

 3. Drogi czarnoskóry przyjacielu, skup się na walkach a resztę zostaw innym. Ty masz się bić Kolego a nie myśleć że coś Ci się należy.  Pozdrawiam z tego zacnego forum.

 4. Ile razy chce napisać nazwisko tego afrofrancuskiego zawodnika palce plączą mi się po klawiaturze, więc lepiej zaniecham bo jeszcze coś przekręcę.

 5. Szczerze powiedziawszy nawet nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

  Witam wszystkich serdecznie.

  Odniosę się do zacytowanego fragmentu. Szanowny Panie Ngannou jak już będzie Pan wiedział co myśleć to niech Pan da znać.

  Pozdrawiam.

 6. Ciężko mi napisać poprawnie nazwisko danego zawodnik zwrócił bym się zwyczajnie po imieniu ale było by to rasistowskie spouchwalanie co na naszym forum mogło by być źle odebrane. W związku z powyższym zaniecham swojego komentarza by nieszerzyc szeroko pojętej mowy nienawiści.

  Pozdrawiam cieplutko

 7. Szanowny Panie Franciszku, spieszę poinformować, że współdzielimy ten moment umysłowej dezorietacji. Otulony faktem tej nieoczekiwanej aczkolwiek bardzo, przeze mnie pożądanej, wspólnoty, pozdrawiam serdecznie.

 8. Na wstępie chciałbym przywitać się niczym Pan Tomasz Narkun na konferencji prasowej poprzedzającej galę KSW 39 Colosseum  – Witam Wszystkich!

  Panowie uważajcie w tym temacie! Przekręcając nazwisko można kogoś bardzo zranić.

  Drogi Kolego Gupiryju, zgadzam się z Tobą w 100%. Słowa potrafią ranić bardziej niż pięści Pana Franciszka. Uważajmy co mówimy!

  Miłego dnia,

  Robert M.

 9. Widzę, Panie Francisie, że jest Pan lekko zagubiony. Postaram się odpowiedzieć na kilka najbardziej palących Pana i Pański zespół kwestii:

  Ngannou nie jest zadowolony też z tego, co dzieje się aktualnie w wadze ciężkiej

  Słusznie. Prawdziwa dusza wojownika. Trudno, aby był Pan zadowolony z braku tytułu mistrzowskiego. To zupełnie zrozumiałe i nie ma powodu do niepokoju.

  Szczerze powiedziawszy nawet nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

  Najlepiej nie myśleć. Należy oczyścić głowę, oczyścić umysł. Wybrać się na długi spacer po lesie. Ćwiczyć jogę, pozycja kwiat lotosu może zdziałać cuda.

  Możemy oczywiście spekulować

  Nie mogę się zgodzić. Spekulacja jest moralnie wątpliwą czynnością, ponadto w niektórych krajach jest wręcz prawnie zakazana.

  Siedzenie i czekanie na swoją szansę jest stresujące.

  Po raz kolejny muszę zaoponować. Stresujące było czekanie pana Magika na wyniki testu na obecność wirusa HIV w organizmie. Pan jest po prostu lekko niecierpliwy.

  Łączę wyrazy szacunku,

  Mystic Bęben

 10. Cogito ergo sum Franciscus.

  Brawo Przyjacielu! Jako jeden z nielicznych odkrył Pan istotę epistemologicznych rozważań Pana François. Oczywistym jest, że nawiązuje do swojego słynnego rodaka Pana René Descartes'a i tzw. problemu istnienia świata poza umysłem. Pan François, mówiąc, "nie wiem co o tym wszystkim myśleć", zastanawia się co jest substratem świata. Czy istnieje on niezależnie od umysłu Pana François, czy jest tylko wytworem impulsów elektrycznych działających na mózg Pana François, który to jest uwięziony w słoiku,w słynnym laboratorium na Alpha Centauri, gdzie szaleni naukowcy hodują mózgi w słoikach, wiadomo dlaczego.

 11. Na wstępie chciałbym przywitać Wszystkich użytkowników. Uważam, że szanowny Pan Francis powinien skupić się na uprawianiu sportu, a nie prowadzeniu filozoficznych wywodów. Serdecznie pozdrawiam i życzę dobrego wieczoru.

 12. Widzę, Panie Francisie, że jest Pan lekko zagubiony. Postaram się odpowiedzieć na kilka najbardziej palących Pana i Pański zespół kwestii:

  Słusznie. Prawdziwa dusza wojownika. Trudno, aby był Pan zadowolony z braku tytułu mistrzowskiego. To zupełnie zrozumiałe i nie ma powodu do niepokoju.

  Najlepiej nie myśleć. Należy oczyścić głowę, oczyścić umysł. Wybrać się na długi spacer po lesie. Ćwiczyć jogę, pozycja kwiat lotosu może zdziałać cuda.

  Nie mogę się zgodzić. Spekulacja jest moralnie wątpliwą czynnością, ponadto w niektórych krajach jest wręcz prawnie zakazana.

  Po raz kolejny muszę zaoponować. Stresujące było czekanie pana Magika na wyniki testu na obecność wirusa HIV w organizmie. Pan jest po prostu lekko niecierpliwy.

  Łączę wyrazy szacunku,

  Mystic Bęben

  Ależ mu Pan odpowiedziałeś. Brawo!

  Z humorem , a zarazem z nutka pikanterii. Na szczęście Pan Franciszek to  znany kawalarz i pewnie uśmiechnie się pod wąsem jak przeczyta ww. komentarz.

 13. Witam wszystkich czytających.  Pytanie, które mnie nurtuje jest takie, czy szanowny pretendent wie ile ma tak naprawdę lat i czy jest starszy niż kredens kolegi?

 14. Witam wszystkich czytających.  Pytanie, które mnie nurtuje jest takie, czy szanowny pretendent wie ile ma tak naprawdę lat i czy jest starszy niż kredens kolegi?

  Szanowny Panie Drogi Przyjacielu,

  Jeśli ma Pan na myśli mój hebanowy kredens, to jest on równie stary jak Pan François.

 15. Szanowny Panie Bambetle z imienia tożsamy z założycielem zakonu franciszkanów  i świętym będącym patronem ekologii.  Nie stresuj sie,  nie lekaj,  lej wrogów nieubłaganie po mordach a natchniony Dana da Panu upragnioną szansę. Z wyrazami szacunku dla Pana bezlitosnej pięści oraz reszty  szanownych forumowiczów.

  Ps. Panie Mistic Bęben,  znów mnie Pan powalił na kolana porównaniem do klasyki muzyki polskiej. Dziękuję

 16. Najmocniej przepraszam, że się wtrącam, lecz jestem zatroskany o naszego czarnoskórego brata. Wiemy ileż cierpień i bólu niosą za sobą treningi i same walki. Teraz jeszcze zaczął myśleć czym funduje sobie kolejne nieludzkie męki i obciążenia dla organizmu. Franciszku, zaniechaj proszę!

 17. mam takie same odczucia jak pan N'Ebombo.

  Szanowny Panie Bambetle

  Drodzy Panowie, pragnę Panów poinformować, że nigdy na tym forum nie doszło do tak drastycznych przejawów rasizmu, który Panowie zaprezentowali. Zważcie Panowie gdzie się znajdujecie! Jesteście na najbardziej poważanym forum sportowym w światowym internecie i tego typu przejawy rasizmu, nazizmu, faszyzmu i braku kultury będą piętnowane z całą surowością.

 18. Drodzy Panowie, pragnę Panów poinformować, że nigdy na tym forum nie doszło do tak drastycznych przejawów rasizmu, który Panowie zaprezentowali. Zważcie Panowie gdzie się znajdujecie! Jesteście na najbardziej poważanym forum sportowym w światowym internecie i tego typu przejawy rasizmu, nazizmu, faszyzmu i braku kultury będą piętnowane z całą surowością.

  Jak w poniedziałek będę widział takie wpisy to wyślę ip autora oddziałom bezbecji.

 19. Witam Szacowne grono. Pozwolę sobie zmącić wodę czym może słusznie wystawie się na krytykę. To taki mistrz w wadze ciężkiej , którego b.lubie i szanuje a jednak muszę poświęcić chwilę zanim przypomnę sobie kto jest aktualnym królem wagi ciężkiej, a czego nigdy wcześniej nie było.

 20. Nasz ulubiony przedstawiciel gatunku No brain Big punch zastanawia się nad tym, czy i kiedy będzie obrona pasa.

  Hmm….

  Jeśli tak dalej będzie się zastanawiał, to  żyłka w głowie mu pęknie i spadną mu uszy, więc odradzam, bo uszy są ważnym narządem słuchu.

  Zbliża się walka z równie groźnym Rozistrininiunkiem.

  Swoją drogą zobaczył bym konfrontację obu Panów w szachach- do pierwszego opadnięcia uszu.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.