Najnowsza książka Joanny Jędrzejczyk (MMA 16-4-0) zdradza wiele szczegółów dotyczących jej kariery zawodowej i nie tylko. Zawodniczka urodzona w Olsztynie w jednym z rozdziałów wspomniała pierwszą walkę z Rose Namajunas (MMA 9-4-0).

„Nie pamiętam tej walki, wyjścia. Jak usłyszałam, że odklepałam ciosy, to nie mogłam w to uwierzyć. Takie słowa bolą mnie strasznie.”

Była to pierwsza zawodowa przegrana Polki w zawodowym MMA. W dotychczasowych pojedynkach pięciokrotnie broniła tytułu mistrzowskiego w kategorii słomkowej, który zdobyła w marcu 2015 roku rozbijając ciosami Carlę Esparzę. W kolejnych występach Jędrzejczyk przedłużała swoją serię wygranych pokonując Jessicę Pene, Valerie Letourneau, Claudię Gadelhę, Karolinę Kowalkiewicz i Jessicę Andrade.

33-letnia zawodniczka wyznała również, że podczas starcia była całkowicie „wyłączona”.

„Odcięło mnie, byłam wyłączona. Że odklepałam? Przecież ja nie mogłam nawet ustać! To były tylko jakieś odruchy. Dochodzi do omdlenia, zaburzenia pracy błędnika, nie panujesz nad swoim ciałem. Widziałam jak przez mgłę, słyszałam jak przez tunel i zaraz padł kolejny cios. Nawet tego nie czułam, nie wiedziałam kiedy.”

W książce możemy przeczytać o poważnych problemach z robieniem wagi. Jędrzejczyk zdradza, że w kolejne dni przed galą UFC 217 kilogramy nie chciały schodzić, mimo ciągłej próby zbijania jej między innymi gorącymi kąpielami. Nic jednak nie pomagało, a dni przed starciem z Namajunas okazywały się prawdziwym koszmarem.

„Modliłam się i nagle ta waga zeszła. O jedenastej, przed zamknięciem ważenia, stawiłam się na dole. Byłam duchem. Kasia, Karol, szwagier patrzyli na wątły cień siostry, przyjaciółki.”

Urywki z walki Joanna Jędrzejczyk z Rose Namajunas możecie zobaczyć w poniższym materiale:

W ostatniej walce Joanna Jędrzejczyk po pięciu rundach przegrała niejednogłośną decyzją sędziów z Weili Zhang. Starcie to było pojedynkiem o tytuł mistrzowski UFC w wadze słomkowej. Wcześniej Polka pokonała na punkty Michelle Waterson.

W 2018 roku zawodniczka z Olsztyna stoczyła trzy pojedynki – w kwietniu przegrała rewanżowe starcie z Rose Namajunas, w lipcu wypunktowała Tecię Torres, natomiast w grudniu przegrała decyzją sędziów z Valentiną Shevchenko w walce o pas kategorii muszej.

Fragmenty pochodzą z książki Joanny Jędrzejczyk „Czarno Na Białym” z opracowaniem redakcyjnym Huberta Kęski, wydana nakładem wydawnictwa Burda Media Polska Sp. z o.o.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.