Glover Teixeira, który podczas zbliżającej się gali UFC Vegas 13 zmierzy się z Thiago Santosem, nastawia się na mocną, ale też efektowną walkę. W rozmowie dla serwisu MMA Junkie powiedział, co planuje na starcie z najbliższym rywalem.

Damy piękną walkę, a zwycięzca powinien dostać starcie o pas. „Marreta” jest bardzo twardy. On jest jak zawodnik muay thai, a ja będę próbował narzucić własny styl, czyli atakować boksersko, skracać dystans i obalać. A może jednak zostaną na nogach? W sumie wszyscy znają mój styl. Nie mam jakiejś wielkiej strategii.

Od dawna mówi się o tym, że zwycięzca tego starcia może otrzymać szansę walki o pas z Janem Błachowiczem. Glover nie skupia się teraz jednak na przyszłych bojach.

Czuję się bardzo zmotywowany i skupiam się teraz na walce z Thiago, bo ona może doprowadzić mnie do pasa. Nie myślę teraz o Błachowiczu, bo w 100 procentach skupiam się na Thiago.

Teixeira ma za sobą świetną passę w oktagonie UFC – wygrał cztery ostatnie walki z rzędu. Jego ostatnim pogromcą w lipcu 2018 roku był Corey Anderson. 26 z 31 wygranych w karierze Brazylijczyk zdobywał przed czasem.

Zobacz również: UFC Vegas 13: Teixeira vs Santos – rozpiska gali

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.