Tuż przed drugą galą organizacji KSW w Londynie, Maciej Kawulski, współwłaściciel organizacji udzielił obszernego wywiadu magazynowi CKM, w którym wskazał dalsze, planowane kierunki rozwoju organizacji na europejskim rynku.

Patrzymy na Niemcy, patrzymy na Szwecję – to są główne kierunki, poza Wyspami Brytyjskimi, które w następnych latach chcemy zdobywać.

Kawulski odniósł się również do ewentualnych planów związanych z USA.

Z Ameryką jesteśmy ostrożni. Można powiedzieć, że dziś, po śmierci MMA w Japonii, Ameryka jest kolebką tego sportu. Obecnie w mieszanych sztukach walki wszystko się tam zaczyna i wszystko kończy. Więc konkurowanie z federacją UFC na ich własnym terytorium byłoby mocno niezdrowe finansowo. Nie mielibyśmy tam większych szans. Ale jesteśmy w stanie toczyć równą walkę z UFC w Europie.

Współtwórca KSW wskazał również ewentualnym termin powrotu do klatki Mameda Khalidova, który w ostatnim czasie miał również okazję wziąć udział w produkcji filmu „Underdog”.

Liczę, że zawalczy jeszcze w tym roku. Czyli przed premierą w kinach, która będzie w styczniu 2019 roku.

16 KOMENTARZE

 1. Nie mielibyśmy tam większych szans. Ale jesteśmy w stanie toczyć równą walkę z UFC w Europie.

  Nie. Nie jesteście w stanie toczyć równej walki, jedynie UFC pozostawia wam wiele miejsca w Europie.

 2. Więc konkurowanie z federacją UFC na ich własnym terytorium byłoby mocno niezdrowe finansowo. Nie mielibyśmy tam większych szans.

  Z organizacją która jest w dupie? :mamedwhat:

  Ale jesteśmy w stanie toczyć równą walkę z UFC w Europie.

  :mamedwhat:

 3. Jeżeli Ufc jest w dupie , a "włodarz" tej drugiej "federacji" twierdzi że są w stanie na swoim terenie z nimi konkurować to znaczy że ci drudzy też są w dupie ?

 4. Jeżeli Ufc jest w dupie , a "włodarz" tej drugiej "federacji" twierdzi że są w stanie na swoim terenie z nimi konkurować to znaczy że ci drudzy też są w dupie ?

  Zależy z której strony oceanu patrzysz.

 5. Kurła pierwszy raz coś takiego powiedział. Jestem w szoku. Bardziej bym się spodziewał „gdybyśmy chcieli to podjęlibyśmy równą walkę z UFC na ich terenie”. W Europie ufc wciąga was jedną dziurką i to nie wystawiając nawet zawodników z topu kategorii, taka niestety jest prawda.

 6. Zawsze bardzo mocno kibicowalem KSW. Pomimo wielu słabych stron tej organizacji, uważałem zawsze, że byłoby czymś wspaniałym, gdyby polski brend wyrósł na europejskiego hegemona. Ostatnie wydarzenia jednak, między innymi sytuacja wokół Lipski, mocno mnie zmieszały…

 7. Mistrzu! Głowa do góry, każdy ma gorszy dzień, następny razem tradycyjnie dojedziemy UFC tak, że jeszcze długo nie wystawią głowy z dupy. A teraz podbijamy UK, za miesiąc Niemcy, a w styczniu 2019 Skandynawię.

  A tak w ogóle nie wierzę, że mistrz Kawulski to powiedział. Albo wywiad jest zmyślony, bo pismaki często tak robią że dają wywiady, które same wymyśliły a rozmówca nawet nie wie, że rozmawiali, albo było bez autoryzacji i pismak poprzekrecal wszystko żeby wzbudzić sensację.

 8. A tak w ogóle nie wierzę, że mistrz Kawulski to powiedział. Albo wywiad jest zmyślony, bo pismaki często tak robią że dają wywiady, które same wymyśliły a rozmówca nawet nie wie, że rozmawiali, albo było bez autoryzacji i pismak poprzekrecal wszystko żeby wzbudzić sensację.

  To ma sens. Nawet zdjęcie jest stare, chyba już widziałem przy jakimś innym wywiadzie. :jimcarrey:

 9. Nie mielibyśmy tam większych szans. Ale jesteśmy w stanie toczyć równą walkę z UFC w Europie.

  przepraszam Kawul ale wy nawet w Polsce nie dajecie rady organizacji FAME MMA której konferencję oglądało 70 tys osób czyli wiecej niz ludzi  kupuje ppv na waszą galę

 10. UFC robi rocznie więcej gal w samej Europie niż KSW, więc o jakiej konkurencji my tu mówimy :korwinlaugh:

  Nie ilość, a jakość się liczy. A starcia Popek- Jun nawet Nurma z Konorem nie pobije. Takze z tą konkurencyjnoscia musi być coś na rzeczy:boss:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.