damian janikowski

Damian Janikowski, były medalista olimpijski w zapasach, od kilku lat rywalizuje w okrągłej klatce KSW. Były zapaśnik nie kryje, że finanse były jednym z powodów rozpoczęcia współpracy z organizacją KSW.

Podczas gali XTB KSW 89, która odbyła się 16 grudnia 2023 roku w Gliwicach, Damian Janikowski stanął do walki z Tomaszem Romanowskim i wygrał. Dzięki temu tryumfowi Janikowski trafił na drugie miejsce rankingu kategorii średniej w KSW. W polskiej organizacji Damian rywalizuje od roku 2017. W audycji W cieniu sportu serwisu Onet Janikowski został zapytany o wybór drogi w świecie MMA i organizację UFC.

Idąc do federacji KSW, wielu kibiców miało ambicję. Ja nigdy o tym [o UFC — przyp. red.] nie myślałem. Nigdy wcześniej nie trenowałem mieszanych sztuk walki. Musiałbym poświęcić wiele czasu na zbudowanie samego siebie. Mógłbym to zrobić, ale ja musiałem mieć za co żyć, potrzebowałem mieć dobre walki. Aby trafić do UFC, musiałbym te siedem lat walczyć na mniejszych galach, być się ze słabszymi zawodnikami, by budować na nich rekord. Powoli zmierzać do walk z zawodnikami mojego pokroju. Nie miałem na to czasu, nie miałem zaplecza finansowego na długą karierę i budowanie jej od zera. Jak jest skala od 0 do 10, to ja od razu musiałem wskoczyć na 7.

Janikowski dodał też, że:

Jest mi dobrze w mojej federacji i dobrze bić się w Polsce dla polskich kibiców. Nie mam aspiracji, by iść do UFC czy Bellatora.

Janikowski rywalizuje w MMA od roku 2017 i ma na swoim koncie dziesięć wygranych, z których aż sześć zdobył przed czasem – pięć raz nokautował swoich rywali, a raz wygrał przez poddanie. Teraz Damian nawołuje o walkę o pas mistrzowski z Pawłem Pawlakiem. Panowie mieli okazję raz już z sobą walczyć. Podczas gali KSW 63 Pawlak wygrał z Janikowskim na punkty.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,004 komentarzy 3,088 polubień

Damian Janikowski, były medalista olimpijski w zapasach, od kilku lat rywalizuje w okrągłej klatce KSW. Były zapaśnik nie kryje, że finanse były jednym z powodów rozpoczęcia współpracy z organizacją KSW. Podczas gali XTB KSW 89, która odbyła się 16 grudnia 2023 roku w Gliwicach, Damian Janikowski stanął do walki z Tomaszem Romanowskim i wygrał. Dzięki […]

Odpowiedz polub

click to expand...