Chociaż Mike Tyson, legenda wagi ciężkiej w boksie, przyznał niedawno, że w starciu z Muhammad Ali musiałby najpewniej uznać wyższość rywala, zupełnie inaczej zapatruje się na potencjalne starcia z dzisiejszymi mistrzami.

Zobacz również: Mike Tyson vs Muhammad Ali – Żelazny Mike i syn Alego typują zwycięzcę

W rozmowie dla The Sun Tyson został zapytany o to, czy uważa, że w młodości pokonałby Tysona Fury’ego i Anthony’ego Joshuę.

Tak. Jeśli pytasz mnie czy mając 20 lat pokonałbym ich, odpowiedź brzmi tak. Nie mam żadnych wątpliwości. To są naprawdę dobrzy zawodnicy i szanuję ich umiejętności. Starcia z nimi byłby bardzo ciężkimi walkami.

Zapytany natomiast o to, co sądzi na temat Anthony’ego Joshuy, Tyson powiedział:

On wygląda pięknie. Wygląda jakby był do tego stworzony. Walczy bardzo czysto i jest dobrym uderzaczem. Potrzebuje zdobyć jeszcze więcej doświadczenia, ale to przyjdzie z czasem.

Tyson odniósł się również do pierwszej walki Fury’ego z Wilderem, w której to Fury padł na deski po potężnym ciosie, ale wstał i walczył dalej.

Zawsze kibicowałem Tysonowi, bo nosi takie imię. W pierwszej walce z Wilderem zaskoczył wiele osób wstając po tym jak padł na deski. Pokazał, że jest twardy. Wstał i wygrał finałową rundę. Myślałem, że to koniec, ale wstał jak Rocky i walczył dalej. To było niesamowite i dało mu wielu fanów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.