Po perturbacjach związanych z odwołaniem ostatniej walki, Francis Ngannou ostatecznie zmierzy się Alistairem Overeemem i liczy, że po wygraniu tego pojedynku dostanie szansę walki o mistrzowski pas. W rozmowie z serwisem FloCombat, Ngannou powiedział:
To jest świetne zestawienie. Wiedziałem, że pewnego dnia zmierzę się z Alistairem Overeemem, byłem więc przygotowany na tę walkę już od dawna. Myślę, że po tym starciu nie ma innej możliwości jak walka o mistrzowski pas.
Ngannou dodał również, że jego zdaniem Overeem stanowi dla niego większe wyzwanie niż Junior dos Santos, z którym miał pierwotnie się spotkać.
Overeem to aktualnie większe wyzwanie niż Junior dos Santos, ponieważ ma dobrą passę. Wykonuje świetną pracę i wygrywa. Jestem szybszy od Alistaira i silniejszy. Posiadam nokautujący cios i właśnie taki zadam w tej walce.
Ngannou jest jak Reem 7 lat temu, Alistair widać po ostatnich walkach chce porpostu zarobic a ambicje i chęć do walki juz z niego uszły więc pewnie młody gniewny wygra, ale tylko temu ze sa z innych epok stary juz nie chce wymian a młody liczy tylko na to . Ale fajnie by było jakby Alistair wszedl na kurwie wtedy by mógł wygrać, bo naprawde nic nie wiemy o szczęce francuza , może też ma słabą
No wyglada, jak Ali za dobrych czasów na sokach. Zajebista genetykę ma, bo jak by brał to by już złapany został. Chociaż z drugiej strony ok dopiero wchodzi na salony to nie był tak badany często hehe
jaram sie, ale jednak z jds bylo lepsze zestawienie, przynajmniej cos by sie dzialo, reem jest ostatnio nudny i walczy zbyt bardzo zachowawczo…