rose-namajunas-dave-mandel

(Fot. Dave Mandel / Sherdog.com)

Rose Namajunas (MMA 4-2) od czasu porażki z Carlą Esparzą (MMA 10-3) w walce o pas mistrzowski dywizji słomkowej wygrała dwie walki. „Thug” twierdzi, że to wystarczy, by ponownie dostać szansę walki o tytuł.

23-letnia zawodniczka w rozmowie z BloodyElbow wyraziła gotowość na wejście w zastępstwo w przypadku kontuzji Joanny Jędrzejczyk (MMA 11-0) bądź Claudii Gadelhy (MMA 13-1), które zawalczą za sobą w lipcu, na finałowej gali TUF 23:

Jeśli któraś z nich wypadła by z pojedynku, to zdecydowanie powinnam wejść w zastępstwo.

Namajunas została zapytana o to, czy nie chciałaby zawalczyć z Joanne Calderwood, z którą ma już na koncie pojedynek w The Ultimate Fighterze. Rose nie chce takiego starcia:

Dla mnie to nie ma sensu. Uważam, że ona powinna stoczyć jeszcze jakiś pojedynek, by mogła pokazać np. defensywny parter. Teraz to nie ma sensu i w tej chwili jedyne na czym się skupiam, jest zostanie mistrzynią. Myślę, że ponowne pokonanie Calderwood nie przekonałoby wielu ludzi do tego, że zasługuję na walkę o tytuł.

Moim celem jest zdobycie pasa w 2016 roku. Wszystko w temacie.

39 KOMENTARZE

 1. Jakie kontuzje, żadnych kontuzji nie będzie, Jędrzejczyk nabije do głowy Gadelhi że poprzednia decyzja nie była pomyłką.

 2. "Moim celem jest zdobycie pasa w 2016 roku. Wszystko w temacie"heh dobra jest, jedyny Pas jaki może zdobyć to pas polsatu

 3. Po co z Calderwood??? Raczej z Tecią Torres albo z Esparzą z którymi przegrała, powinna przed walką o pas udowodnić że rzeczywiście jest ponad pozostałe zawodniczki…

  A swoją drogą cwaniura niezła, bardzo by chciała kontuzji (najlepiej Claudii) bo od razu walczyłaby o pasek a tak musi czekać na ich starcie i potem znów czekać na termin kolejnej walki o pas Strawweight który po Lipcowym terminie byłby najwcześniej we Wrześniu pewnie, więc przez 9 miesięcy nie obejdzie sie bez żadnej walki – walki którą jeśli przegra to straci pierwszeństwo w kolejce do tytułu, więc wolałby jej nie mieć w ogóle niż ryzykować utratę titleshota

 4. Szczerze powiedziawszy to po walce z laleczka Paige VanZant stwierdzam ze ma z obiema szanse.
  Nie sadze, ze tak odstaje od tej pary.

 5. koper

  Jak to mówią, ciśnie się dziewucha do gipsu.

  "Jak na moje Komiks to Ty się w gips pchasz"

 6. PioTRTek

  "Na chuj Ci kalkulator z tyloma zerami"

  "To po przecinku. Co z tym parchem? To niech strzela, bo za godzinę dzieckara odbieram a ta kurwa mnie już sądem straszy"

 7. avalon

  Jakie kontuzje, żadnych kontuzji nie będzie, Jędrzejczyk nabije do głowy Gadelhi że poprzednia decyzja nie była pomyłką.

  Claudia czesto łapie kontuzje np w Invictie miała walczyc 2 x z Carla Esparza o pas a nie walczyła ani razu 😛 u nas na UFC tez miala walczyc i tez nic.

 8. Tar-Ellendil

  Rose prędzej czy później dostanie swoją szansę i jedyne zagrożenie jakie stwarza to ze strony BJJ.

  czyli calkiem duze

 9. Phenom82

  Claudia czesto łapie kontuzje np w Invictie miała walczyc 2 x z Carla Esparza o pas a nie walczyła ani razu 😛 u nas na UFC tez miala walczyc i tez nic.

  Na Asię będzie zdrowa ,przynajmniej "oficjalnie"

 10. TYTUS

  @crt14 co Ty na to ?

  Jak na lato…

  Claudia grozi że może nie wytrzymać i dać po gębie Joannie w TUFie.
  Kowalkiewicz dopiero co zapowiedziała że chce walczyć 3-4 razy w 2016 i pas będzie jej.
  Rose raz mówi że do pasa jej się nie spieszy aż tu nagle jednak o pas chce walczyć.
  Aśka zamiast trenować to co chwila jakieś medialne występy.
  Brian Stann strzela że Jędrzejczyk straci pas w 2016.
  Eksperci z cohones głowią się i trudzą w przewidywaniu przyszłości głosząc wzniosłe slogany niesione na sztandarach propagandy.

  Jak na lato drogi TYTUSie… jak na lato….

 11. Not gonna fuckin happen, dream on baldhead

  crt14

  Brian Stann strzela że Jędrzejczyk straci pas w 2016.

  Gdzie i kiedy taką głupotę walnął? Trace szacunek do gościa

  P.S. Wnoszę o bana dla @Kreator za zdradę narodową! Pewnie to od słuchania rudego na konfie. Odblokować go dopiero jak uzupełni niedobór patriotyzmu 🙂

 12. Nilg

  Not gonna fuckin happen, dream on baldhead

  Gdzie i kiedy taką głupotę walnął? Trace szacunek do gościa

  P.S. Wnoszę o bana dla @Kreator za zdradę narodową! Pewnie to od słuchania rudego na konfie. Odblokować go dopiero jak uzupełni niedobór patriotyzmu 🙂

  Pod koniec 2015 to powiedział, z Tj mu poszło…

 13. crt14

  Pod koniec 2015 to powiedział, z Tj mu poszło…

  Dzięki!
  Co do TJa na razie miał rację, nawet jeśli zgadł Werduma to i tak co do Asi musi się mylić. Nie ma chuja we wsi, by nasza Asieńka oddała pasek!

 14. Assocati

  Badurek powraca.

  I Tymek.

  Co do Rose, cóż – ktoś musi walczyć, aby inni nie jedli ryżu z ketchupem

 15. Dziewczyna ma talent…już jest bardzo dobra, a ma dopiero 23 lata jednak do Asi i faveli jej brakuje. Ciekawy jestem jak dalej potoczy się jej kariera i jak wypadnie na tle lepszych zawodniczek 🙂 czas pokaże

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.