barboza-ferguson

(Fot. Sherdog.com) Edson Barboza i Tony Ferguson nigdy nie przebierają w środkach, kiedy pojawiają się w oktagonie. Co mogło się zatem stać, kiedy obaj znaleźli się w ośmiokątnej klatce w tym samym momencie? Otrzymaliśmy najlepszą rundę minionego roku (runda 1.)!

Od początku obaj lekcy postawili na potężne ciosy. Zarówno Ferguson, jak i Barboza mocno uderzali i kopali w rywala bez kalkulacji. Po 30 sekundach „El Cucuy” zanurkował po nogę rywala wzorem Marcina Helda. Pozostając w bardzo nietypowej pozycji, obaj zawodnicy atakowali się wzajemnie mocnymi młotkami i łokciami. Po minucie takich przepychanek Amerykanin postanowił się zerwać i wystrzelił kopnięciem, które trafiło w głowę Brazylijczyka. Po tym nielegalnym uderzeniu, walka została na chwilę przerwana, a sędzia John McCarthy ukarał Fergusona jednym punktem. Gdy pojedynek wrócił do stójki, znów w ruch poszły piekielnie mocne uderzenia, łokcie i kopnięcia. Nacierał „El Cucuy”, ale Barboza nie pozostawał dłużny. Do końca odsłony fighterzy popisywali się arsenałem technik kopanych i uderzanych, które miały jeden wspólny mianownik – wszystkie bite były z ogromną siłą.

Pojedynek w drugiej rundzie wygrał Ferguson, który zadusił rywala duszeniem D’Arce. Walka została nagrodzona dwoma bonusami – za walkę i występ wieczoru.

Laureat 2014: Matt Brown vs. Erick Silva R1
Laureat 2013: Gilbert Melendez vs. Diego Sanchez R3
Laureat 2012: Joe Lauzon vs. Jamie Varner R1
Laureat 2011: Nick Diaz vs. Paul Daley R1
Laureat 2010: Jorge Santiago vs. Kazuo Misaki R2
Laureat 2009: Hideo Tokoro vs. Abel Cullum R1

Pozostałe światowe Nagrody MMARocks.pl za 2015:

Gala roku: UFC 189
Klub Roku: Jackson-Wink Academy
Poddanie roku: Werdum na Velasquezie
Niespodzianka roku: Wygrana Holly Holm nad Rondą Rousey
Zawodnik Roku: Conor McGregor

9 KOMENTARZE

  1. 5 runda Lawler-Condit. Co do artykułu, to pewnie chodzi o 1 rundę pojedynku, nie napisano tego wprost, a jedynie "Na początku (…)".

  2. 5 runda Lawler-Condit. Co do artykułu, to pewnie chodzi o 1 rundę pojedynku, nie napisano tego wprost, a jedynie "Na początku (…)".

    Z conditem robie walczył w tym roku.

  3. To starcie zasługuje na nagrodę "najlepszy pojedynek zakończony przed czasem". Obydwie rundy były bardzo agresywne i Panowie nie pozostawali sobie dłużni.

  4. Arlovsky – Brownie bez dwóch zdań, ale rozumiem ze ludzie w mma rocks maja uprzedzenie do królewskiej kategorii;) To jest runda, która obecnie szybko nie powtórzy się w ufc.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.