UFC Hunt Nelson

Znokautowanie człowiek obdarzony kowadłem w dłoni i szczęką godną tytana nie należy do zadań łatwych. Dodatkowo, gdy człowiek ten wśród dziewięciu zawodowych porażek osiem z nich zanotował przez decyzji i tylko jedną przez nokaut, sprawa wydaje się beznadziejna. Stawiając jednak naprzeciwko zawodnika podobnych gabarytów, posiadającego tytanową szczękę i pięści ciężkie niczym betonowy blok, szanse na sukces znacząco wzrastają.

10 września podczas UFC Fight Night w Japonii rękawice skrzyżowali Roy Nelson i Mark Hunt. Dla Samoańczyka był to trzeci występ w Saitama Superarena pod banderą UFC i jedenasty w karierze. Wcześniej w tej samej hali pokonał Cheicka Kongo i złamał szczękę Stefanowi Struve. Natomiast w swoich dwóch ostatnich walkach przegrał z Juniorem dos Santosem i zremisowało w Antoniem Silvą. Tymczasem Roy Nelson po porażce z Danielem Cormierem w pięknym stylu odprawił Antonia Rodriga Nogueirę.

Wstępnie wydawało się, że walka obu ciężkich w Saitamie może przypominać starcie Hunta z Antoniem Silvą, w którym mogliśmy zobaczyć prawdziwą wojnę zakończoną remisem. Choć Roy Nelson w pierwszej rundzie spróbował pojedynczych obaleń, które Hunt z łatwością wybronił, panowie zdecydowanie nastawili się na wymianę uprzejmości w stójce i szukanie jednego, solidnego trafienia. Lepszym poszukiwaczem okazał się Hunt, który w drugiej rundzie trafił prawym podbródkowym, po czym spokojnie patrzył jak Nelson ląduje twarzą na deskach. Samoańczyk tradycyjnie już po swoim nokautującym ciosie nie rzucił się, by dobijać przeciwnika, tylko odszedł unosząc ręce w geście zwycięstwa.

Pokonanie Roya Nelsona było dla Hunta dziesiątym zwycięstwem w karierze i siódmym przez nokaut lub TKO. Wydarzenie to okazało się tym ważniejsze, że po kontuzji Caina Velasqueza czterdziestoletni Hunt dostał możliwość walki o pas mistrzowski UFC.

Laureat 2013: Vitor Belfort przeciwko Luke’owi Rockholdowi
Laureat 2012: Edson Barboza przeciwko Terry’emu Etimowi
Laureat 2011: Anderson Silva przeciwko Vitorowi Belfortowi
Laureat 2010: Paul Daley przeciwko Scottowi Smithowi
Laureat 2009: Dan Henderson przeciwko Michaelowi Bispingowi
Laureat 2008: Rashad Evans przeciwko Chuckowi Liddellowi

Pozostałe światowe Nagrody MMARocks.pl za 2014:
Poddanie roku 2014
Runda roku 2014
Niespodzianka roku 2014
Występ roku 2014
Gala roku 2014
Obóz roku 2014
Odkrycie roku 2014

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.