Alpha

(Foto Dave Mandel / Sherdog.com) Na półmetku ogłaszania naszych dorocznych nagród prezentujemy najlepszy obóz 2013 roku według MMARocks.pl. Wieczorem kolejna kategoria – odkrycie roku.

Nie wiem, czy w ostatnich latach był team, który bardziej zasługiwał na to wyróżnienie oraz czy kiedykolwiek jakiś trener potrafił zrobić taką różnicę, jak udało się to Duane’owi Ludwigowi w obozie Alpha Male.

Pod przewodnictwem nowego trenera od kickboxingu zawodnicy kalifornijskiego klubu, specjalizującego się w reprezentantach niższych kategorii wagowych, wygrywali prawie wszystko, dodatkowo w znakomitym stylu kończąc lwią część pojedynków efektownymi nokautami. Dość powiedzieć, że w pewnym momencie zeszłego roku Faber i koledzy byli niepokonani w dwunastu kolejnych występach w UFC. Właściwie gdyby nie porażka Josepha Benavideza z Demetriousem Johnsonem, można by się spierać, że nie przegrali w największej organizacji ani razu w 2013 roku, bo werdykty punktowe w starciach T.J. Dillashawa z Raphaelem Assuncao i Danny’ego Castillo z Edsonem Barbozą były mocno kontrowersyjne.

Kierowani swojego pierwszego prawdziwego szkoleniowca zawodnicy, wywodzący się w większości z zapasów, rzadziej uciekali się do obaleń i z dużo większą odwagą poczynali sobie w stójce. Ludwig potrafił nieco uporządkować często chaotycznego Urijah Fabera, czy też wreszcie zaprogramować Chada Mendesa do śmielszego korzystania z jego niesamowicie mocnego ciosu. Swoje walki efektownie kończyli też Benavidez i Dillashaw, którzy zanotowali cztery nokauty w łącznie pięciu wygranych, a nawet zawsze pozostający trochę w cieniu bardziej utytułowanych kolegów Castillo był o krok od skończenia ciosami groźnego Barbozy.  To jednak nie wszystko, w drodze do sukcesów w największej organizacji na świecie są już kolejni reprezentanci drużyny z Sacramento, zwycięzca TUF-a Chris Holdsworth oraz debiutujący niedawno Andre Fili.

Laureat 2012: American Kickboxing Academy
Laureat 2011: Cesar Gracie Jiu-Jitsu
Laureat 2010: Nova Uniao
Laureat 2009: Black House
Laureat 2008: Jackson’s MMA

Nagrody MMARocks.pl 2013:
Gala roku 2013
Niespodzianka roku 2013.
Występ roku 2013.
Runda roku 2013.
Wydarzenie roku 2013.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.