Alpha

(Foto Dave Mandel / Sherdog.com) Na półmetku ogłaszania naszych dorocznych nagród prezentujemy najlepszy obóz 2013 roku według MMARocks.pl. Wieczorem kolejna kategoria – odkrycie roku.

Nie wiem, czy w ostatnich latach był team, który bardziej zasługiwał na to wyróżnienie oraz czy kiedykolwiek jakiś trener potrafił zrobić taką różnicę, jak udało się to Duane’owi Ludwigowi w obozie Alpha Male.

Pod przewodnictwem nowego trenera od kickboxingu zawodnicy kalifornijskiego klubu, specjalizującego się w reprezentantach niższych kategorii wagowych, wygrywali prawie wszystko, dodatkowo w znakomitym stylu kończąc lwią część pojedynków efektownymi nokautami. Dość powiedzieć, że w pewnym momencie zeszłego roku Faber i koledzy byli niepokonani w dwunastu kolejnych występach w UFC. Właściwie gdyby nie porażka Josepha Benavideza z Demetriousem Johnsonem, można by się spierać, że nie przegrali w największej organizacji ani razu w 2013 roku, bo werdykty punktowe w starciach T.J. Dillashawa z Raphaelem Assuncao i Danny’ego Castillo z Edsonem Barbozą były mocno kontrowersyjne.

Kierowani swojego pierwszego prawdziwego szkoleniowca zawodnicy, wywodzący się w większości z zapasów, rzadziej uciekali się do obaleń i z dużo większą odwagą poczynali sobie w stójce. Ludwig potrafił nieco uporządkować często chaotycznego Urijah Fabera, czy też wreszcie zaprogramować Chada Mendesa do śmielszego korzystania z jego niesamowicie mocnego ciosu. Swoje walki efektownie kończyli też Benavidez i Dillashaw, którzy zanotowali cztery nokauty w łącznie pięciu wygranych, a nawet zawsze pozostający trochę w cieniu bardziej utytułowanych kolegów Castillo był o krok od skończenia ciosami groźnego Barbozy.  To jednak nie wszystko, w drodze do sukcesów w największej organizacji na świecie są już kolejni reprezentanci drużyny z Sacramento, zwycięzca TUF-a Chris Holdsworth oraz debiutujący niedawno Andre Fili.

Laureat 2012: American Kickboxing Academy
Laureat 2011: Cesar Gracie Jiu-Jitsu
Laureat 2010: Nova Uniao
Laureat 2009: Black House
Laureat 2008: Jackson’s MMA

Nagrody MMARocks.pl 2013:
Gala roku 2013
Niespodzianka roku 2013.
Występ roku 2013.
Runda roku 2013.
Wydarzenie roku 2013.

7 KOMENTARZE

 1. Zgodze sie, choc rownie udany rok zaliczyly teamy: Serra-Longo, Roufusport czy kolejny raz AKA.

 2. Alpha Male w tym roku zostawiło wszystkich w tyle. Ciekawi mnie niezmiernie odkrycie roku.

 3. AKA chyba tylko Cormier i Cain, Rockhold kopniety w twarz raczej nic dobrego nie wniosl, za to Alpha Male wygrywali jak leci i poprawili sie w znaczacym stopniu.

  Serra-Longo nie moze wygrac tylko dzieki Chrisowi. predzej Jacksons dla mnie bylby na propsie.

  Jones, Carlito, Arlovski, Sanchez, Kowboj, Swanson, wbrew pozorom Garcia, Tim Kennedy, Rustam, Hapa, Dodson, Amagov – dobra lista, co?

  ATT rowniez spooory progres.

 4. Nagroda jak najbardziej zasłużona, czołowi zawodnicy tego klubu zrobili naprawdę duży postęp.

  BTW. rozumiem, że nie zawsze czytacie teksty przed publikacją, ale zaczynanie zdania od "po przewodnictwem" i to dwukrotnie (co tez jest chyba błędem) wygląda słabo, na dodatek na największym portalu MMA w Polsce.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.