karolina kowalkiewicz
Łukasz Zaborowski i Karolina Kowalkiewicz. fot. instagram.com/karolinakowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz (MMA 12-5), która w swoim najbliższym boju zmierzy się z pochodzącą z Chin Yan Xiaonan (MMA 11-1, 1NC) ma za sobą trzy przegrane walki z rzędu w organizacji UFC. Chinka nie przegrała jeszcze w UFC ani razu, a w ostatnim starciu pokonała Angelę Hill (MMA 11-7). Polka nie wyobraża sobie jednak, aby dziś mogła się bić z łatwiejszymi rywalkami, zawodniczkami wystawianymi na tzw. przetarcie.

Zobacz również: Mamy przygotowany dość oryginalny plan – Trener Kowalkiewicz o walce z Xiaonan

Potrzebowałam mocnej walki. Będąc na tym etapie kariery. Mając stoczonych 17 zawodowych pojedynków. 10 walk w UFC, z których połowę wygrałam i połowę przegrałam. Będąc na takim poziomie nie wypada mi brać łatwych walk na przetarcie.

W wywiadzie dla naszego serwisu Karolina powiedziała również jak zapatruje się na dalszą karierę w MMA.

Ja sama, wewnętrznie, potrzebuję takiej mocnej walki, żebym wiedziała, że jest dalej sens to robić, albo nie. Jeżeli dalej będę przegrywać z dobrymi zawodniczkami, to nie ma sensu tego robić, trzeba rozpocząć nowy etap w życiu. Wierzę jednak, że się odbiję. Dużo zmieniłam w swoim życiu, dużo zmieniłam w treningach, w diecie i wierzę, że jeszcze się nie skończył czas Karoliny Kowalkiewicz.

Walka Karoliny Kowalkiewicz z Yan Xiaonan odbędzie się 23 lutego w Nowej Zelandii.

Całą rozmowę z Karoliną Kowalkiewicz można obejrzeć poniżej.

27 KOMENTARZE

 1. Lekko z  Xiaomi nie będzie. Najpierw rynek smartfonów, potem odkurzaczy, nawilżaczy i całego agd a teraz MMA. Widać że nie jest to jednowymiarowy zawodnik. Powodzenia Karola :bleed:

 2. TYlko ktoś to nie ma pojęcia o MMA nabierze sie o jej niby dobrej formie. Past prime w UFC

  Jedzie po pewną przegraną.

 3. Lubię Cię Karolina i serce będzie mi krwawić jak Xiaomi będzie Cię bić, dlatego modle się żeby tego koronawirusa chwyciła.

 4. Lubię Cię Karolina i serce będzie mi krwawić jak Xiaomi będzie Cię bić, dlatego modle się żeby tego koronawirusa chwyciła.

  :deniroclap::waldeklaugh:

 5. Mistrz drugiego planu ładuje barki, tak wg to podziwiam , nie dałbym rady zrobić ani serii widząc że ktoś sobie kręci wywiad z moją mordą czerwoną od napinki w tle

 6. anihilator

  O kurwa , nie widziałem tego jeszcze. Gość jest pionierem treningu brzucha, pan Weider ze swoją "szóstką" może zwijać interes

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.