Joanna Jędrzejczyk nie kryje, że liczy na walkę o pas w swoim kolejnym boju dla UFC. Na razie jednak sama organizacja nie kwapi się z zestawieniem rewanżowego starcia Polki z Chinką Weili Zhang.

Do pierwszego starcia obu zawodniczek doszło w marcu 2020 roku. Pojedynek był bardzo wyrównany i zakończył się na kartach sędziowskich. Polka musiał uznać w nim wyższość chińskiej mistrzyni.

W najnowszej rozmowie dla SCMP MMA Joanna Jędrzejczyk została zapytana o to, czemu UFC nie chce jej zdaniem doprowadzić do rewanżowej walki.

Może Weili nie chce ze mną walczyć? Oczywiście będą ludzie, którzy powiedzą, że ona przecież mnie pokonała. To była jednak bliska walka. Gdybym nie miała tych krwiaków na czole, może wynik byłby inny, ale jest ok.

Wieli Zhang od czasu walki z Joanną Jędrzejczyk nie broniła jeszcze tytułu mistrzowskiego. Na razie nie wiadomo kiedy Chinka powróci do klatki UFC, ale mówi się o tym, że jej kolejną rywalką może być Rose Namajunas. Joanna zamierza w tym czasie czekać na swoją kolej.

Bardzo się ucieszę jeśli Rose zawalczy teraz z Weili Zhang. Może tym razem Rose wygra, a ja będę cierpliwie czekać.

Joanna Jędrzejczyk wraz z Weili Zhang za swoją ostatnią walkę zostały nagrodzone statuetką World MMA Award.

Zobacz również: Weili Zhang: „Zaszczytem było dzielić oktagon z Joanną Jędrzejczyk”

16 KOMENTARZE

  1. Z chęcią zobaczyłbym tę walkę. Raz że to powinna być dobra waleczka jak na kobiece standardy, a dwa że z chęcią bym zobaczył jak Chinka rozwiewa wątpliwości buńczucznej Aśki w temacie kto jest aktualnie lepszy.

  2. Aska nie planuje zakladac rodziny rodzic dzieci itd? Tylko czekac 10 lat za walka o pas? Ona jest nadal sama czy ktos ja tam pokrywa?

  3. Aska nie planuje zakladac rodziny rodzic dzieci itd? Tylko czekac 10 lat za walka o pas? Ona jest nadal sama czy ktos ja tam pokrywa?

    Podobno znalazło się wielu kandydatów po tym jak wrzuciła zdjęcie pierdziochy. Jak wrzuciła drugie foto z pierdziochą i twarzą to grono potencjalnych kandydatów skróciło się o 3/4.

  4. Jest taki manager w Polsce co zalatwia walki o pas mistrzowski i twardo negocjuje z UFC. Podobno nie ma lepszego w Polsce. Niech pogada z Janem.

  5. Aska nie planuje zakladac rodziny rodzic dzieci itd? Tylko czekac 10 lat za walka o pas? Ona jest nadal sama czy ktos ja tam pokrywa?

    Najpiękniejsza to ona nie jest ..

  6. Mimo tego całego jej gadania i tak ją uwielbiam, bo to co zrobiła dla Polski w UFC, całe jej dokonania przez wiele lat będą wspominane. Idealnym scenariuszem byłaby wygrana z Weili i odejście na emeryturę w pasem, wynik walki niestety okazał się inny. Tak czy inaczej kibicuje

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.