Już niedługo Jan Błachowicz stanie przed historyczną szansą wywalczenia tytułu mistrzowskiego organizacji UFC. Będzie pierwszym Polakiem, który zawalczy o pas w klatce amerykańskiej organizacji. Pierwsza Polka, która nie tylko zawalczyła, ale również zdobyła tytuł mistrzowski UFC, w rozmowie z Dominikiem Durniatem dla serwisu powiedziała jak postrzega postać Jana Błachowicza i jego osiągnięcia.

To przykład zawodnika, który w UFC przeszedł długą drogę od niczego do czegoś naprawdę wartościowego. Dokonał tego ciężką pracą. Mimo, że miał ciężkie przeprawy, były przegrane walki i zmiany zespołu, to on się nie poddał. Janek ma w sobie charakter i polskie waleczne serce. Ja Janka znam od 17 lat, wspólnie startowaliśmy w muay thai, ale to, co robi dla polskiego i europejskiego MMA, to jest coś niesamowitego. A teraz może się otrzeć o ogromną sławę, zdobywając pas.

Jędrzejczyk dodała również, że rywal Błachowicza, Dominick Reyes, jest bardzo mocnym zawodnikiem.

Samo dojście do walki o tytuł mistrzowski jest już bardzo dużym osiągnięciem. Janek zapisał się już na kartach polskiego i światowego MMA, ale teraz może stać się legendą za życia, stawiając czoła bardzo mocnemu przeciwnikowi, któym jest Dominick Reyes.

Błachowicz stanie do walki o pas 26 września, podczas gali UFC 253. Będzie to dla niego piętnasta walka w UFC. W ostatnich trzech starciach pokonał Luke’a Rockholda, Ronaldo Souzę i Coreya Andersona. Polak w starciu z Rockholdem złamał mu szczękę i zakończył pojedynek w drugiej rundzie, wygrał na punkty z Ronaldo Souzą, natomiast Coreya Andersona znokautował już w pierwszej odsłonie boju. Błachowicz na dziewięć ostatnich pojedynków w UFC przegrał tylko raz, w walce z Thiago Santosem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.