Jan Błachowicz, nowy mistrz UFC wagi półciężkiej, jest aktualnie bardzo zajętym człowiekiem. Czempion jest rozchwytywany przez media w Polsce, a dodatkowo przygotowuje się do nowej, życiowej roli, bo w grudniu ma zostać ojcem.

Na razie nie wiadomo jakie dalsze plany dla Błachowicza ma organizacja UFC. Jan zapytany w programie „Koloseum” o swoją przyszłość i rozmowy z Daną White’em odpowiedział:

Moja przyszłość teraz jest świetlana (śmiech), teraz ja rozdaję karty. Na razie nie rozmawialiśmy. Na razie będziemy się cieszyć i celebrować zwycięstwo. Teraz muszę się skupić troszeczkę na czym innym.

Nie wiadomo również kiedy Jan Błachowicz może powrócić do oktagonu i zawalczyć w pierwszej obronie tytułu, ale sam zawodnik ma już na to wstępny plan.

Myślę, że dopiero marzec, to będzie taki realny termin, który mi będzie najbardziej pasował na powrót i na pierwszą obronę.

Zanim Błachowicz został mistrzem UFC, we wcześniejszych trzech walkach w UFC pokonał Luke’a Rockholda, Ronaldo Souzę i Coreya Andersona. Polak w starciu z Rockholdem złamał mu szczękę i zakończył pojedynek w drugiej rundzie, wygrał na punkty z Ronaldo Souzą, natomiast Coreya Andersona znokautował już w pierwszej odsłonie boju. Błachowicz na dziewięć ostatnich pojedynków w UFC przegrał tylko raz, w walce z Thiago Santosem i bardzo możliwe, że to właśnie Santos mógłby zostać najbliższym rywalem Jana.

Zobacz również: „On sprawił, że stałem się lepszym zawodnikiem” – Błachowicz wskazał kolejnego rywala

12 KOMENTARZE

 1. Jak to dobrze że Jano został mistrzem. Od zawsze pamiętam go jako spoko gościa, na lepszego człowieka nie mogło trafić , świetny ambasador naszego ulubionego sportu

 2. Ja osobiscie bym wolal zawalczyc zanim brzdac sie urodzi bo po urodzeniu bedzie duzy kociol i w pip roboty i przy mamie tez. A takto jak jeszcze nie urodzila to mozna lekko dom zaniedbac jeszcze…

 3. Błachowicz mistrzem UFC… do tej pory jak czytam newsy to nie moge w to uwierzyć. Cos pieknego

  Ja do tej pory codziennie oglądam powtórkę walki.

 4. Przecież niczego nie ukrywa, w wielu wywiadach otwarcie mówił, że zostanie ojcem.

  No oczywiście, że powiedział. Ale wtedy nie byłoby powodu do zbędnej przypierdolki 🙂

 5. Nie czaje, co on tak ukrywa. Problem powiedzieć, że urodzi się dziecko i będzie miał za czym latać w najbliższym czasie  ? Jak tak będzie się odgradzał od publiki to medialny wiele bardziej nie będzie niż jest.

  Ale jego sprawa, może nie potrzebuje i dobrze mu tak

  Przecież niczego nie ukrywa, w wielu wywiadach otwarcie mówił, że zostanie ojcem.

 6. Nie czaje, co on tak ukrywa. Problem powiedzieć, że urodzi się dziecko i będzie miał za czym latać w najbliższym czasie  ? Jak tak będzie się odgradzał od publiki to medialny wiele bardziej nie będzie niż jest.

  Ale jego sprawa, może nie potrzebuje i dobrze mu tak

 7. Cholera, zachodzę teraz w głowę, jak ja to policzyłem? A może to już taka wizja przyszłości mi się przed oczami pojawiła, bo liczba stale rośnie. Przy kolejnym wpisie dam 12.

  Oby wizja była prawdziwa!

 8. Ty tak specjalnie podbijasz tę liczbę? W ostatnich tematach było że na dziesięć ostatnich, a teraz już jedenaście xD

  Cholera, zachodzę teraz w głowę, jak ja to policzyłem? A może to już taka wizja przyszłości mi się przed oczami pojawiła, bo liczba stale rośnie. Przy kolejnym wpisie dam 12.

 9. Ty tak specjalnie podbijasz tą liczbę? W ostatnich tematach było że na dziesięć ostatnich, a teraz już jedenaście xD

  Równie dobrze można powiedzieć, że na 20 ostatnich pojedynków Janek wygrał wszystkie, nie wliczając przegranych pojedynków. :enterthehorwitch:

 10. Błachowicz na jedenaście ostatnich pojedynków w UFC przegrał tylko raz

  Ty tak specjalnie podbijasz tę liczbę? W ostatnich tematach było że na dziesięć ostatnich, a teraz już jedenaście xD

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.