Michael Chandler nie chce walczyć z Tonym Fergusonem w 2020 roku. „El Cucuy” zabiega ostatnio o walkę z nowym nabytkiem organizacji „Ultimate Fighting Championship”, która miałaby odbyć się w grudniu na UFC 256. Były mistrz Bellator MMA w rozmowie z ESPN zaprzeczył, że do takiej walki może dojść w tym roku.

Jest 0% szans na to, że zawalczę z Tonym Fergusonem w grudniu. Na 100% też wiem, że on to wie, bo UFC mu to powiedziało. Ja chcę walczyć w styczniu. Mamy zaplanowaną walkę McGregora i Poiriera – wygląda na to, że będą się bić 23 stycznia. Potrzebują drugiej walki wieczoru – czemu to nie miałby być pojedynek Chandler vs Ferguson?

UFC nie zaoferowało mi nawet takiej walki na grudzień, bo znają potencjalne terminy. Zrobiłem wagę w październiku. Wszyscy wiedzą, że jestem aktywnym zawodnikiem i cały czas jestem w treningu, ale ja potrzebuję 4 tygodnie przerwy. Tony chciałby żebyśmy walczyli z 3.5-tygodniowym wyprzedzeniem…

Tony, miałeś szansę walki ze mną w październiku i powiedziałeś „nie”. Nie mówiłeś nawet o walce w grudniu… Bądźmy realistami, podpiszmy kontrakt na 23 stycznia. Jeśli sądzisz, że nadal jesteś w stanie bić się o tytuł mistrzowski, bij się ze mną w styczniu. Czemu nie weźmiesz takiej okazji zamiast gadać głupoty?

Ferguson odniósł się do słów Chandlera na swoim profilu na Twitterze:

UFC powiedziało mi, że zaakceptowałeś już inną walkę kolego! Mike, przestań płakać w rozmowach z ESPN o walce ze mną. Jeśli chcesz się bić, będę w Vegas 12 grudnia. Zaakceptuj to albo idź dalej.

Chandler (21-5 MMA) w Bellatorze walczył nieprzerwanie od 2010 roku, w tym czasie został zwycięzcą turnieju oraz trzykrotnym mistrzem wagi lekkiej. W trakcie swojej kariery wygrywał z takimi zawodnikami jak Marcin Held, Eddie Alvarez czy Patricky Freire. Na swoim koncie Amerykanin ma aż 16 skończen przed czasem. W ostatnim pojedynku, na Bellator 243, znokautował byłego mistrza UFC, Bensona Hendersona.

Ferguson (25-4 MMA) zmierzył się na pierwszej gali po przerwie spowodowanej epidemią, UFC 249, z Justinem Gaethje, z którym przegrał w 5. rundzie pojedynku przez TKO. Przed walką z „The Highlight”, zawodnik miał świetną serię 12 wygranych z rzędu, która rozpoczęła się w październiku 2013 roku. „El Cucuy” aż 20 z 25 zwycięstw w karierze zdobywał kończąc rywali przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.