Walka Khamzata Chimaeva z Leonem Edwardsem kolejny raz została przełożona. Jak informowaliśmy jakiś czas temu, Chimaev musiał wycofać się z pojedynku z Anglikiem, który miał odbyć się 20 stycznia w Abu Dhabi. Wtedy nieznane były przyczyny wycofania się z gali „Borza”. Jak podaje Brett Okamoto po rozmowie z menadżerem zawodnika, Alim Abdelazizem, Chimaev nie wrócił do formy po zachorowaniu na COVID-19.

Oświadczenie na temat Khamzata Chimaeva podane przez Aliego Abdelaziza, jego menadżera. „Khamzat miał koronawirusa i kiedy wrócił do treningów to okazało się, że jego płuca nie zregenerowały się w 100%. Potrzebuje czasu żeby jego płuca wróciły do normy i w tym momencie na tym się skupia.

Nową walką wieczoru gali ma być starcie Michaela Chiesy z Neilem Magnym. Zestawienie Chimaeva z Edwardsem prawdopodobnie zostanie przeniesione na inną rozpiskę UFC.

Khamzat Chimaev (9-0 MMA) w świetnym stylu pokazał się w największej organizacji MMA na świecie. Zawodnik trenujący w Szwecji wygrał trzy pojedynki w UFC w 66 dni. W ostatnim starciu potrzebował tylko 17 sekund, aby w kategorii średniej znokautować Geralda Meerschaerta. „Borz” od jakiegoś czasu twierdzi, że jest gotowy na największe wyzwania i chce walk mistrzowskich w dywizjach do 77 i 84 kilogramów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.