Chociaż w pierwszym powakacyjnym miesiącu działo się sporo, to ostateczny wynik blisko 2,5 tysiąca informacji dla MMA nie należał do najwyższych w tym roku. Po raz pierwszy doniesienia na temat dyscypliny nie przekroczyły liczby medialnych informacji, które pojawiły rok wcześniej. Warto jednak przypomnieć, że wówczas w mediach królowała gala KSW w Zielonej Górze oraz „Popek”, który dołączył do polskiej organizacji.

Oficjalne ogłoszenie walki Karoliny Kowalkiewicz na gali UFC w Gdańsku, podanie informacji o walce wieczoru tej gali i ogłoszenie kolejnej przeciwniczki Joanny Jędrzejczyk spowodowało, że w zeszłym miesiącu amerykańska marka pojawiła się w mediach ponad 900 razy ponownie wyprzedzając KSW.

Polska organizacja uzyskała we wrześniu zbliżony wynik, co miało związek z rozkręcającą się machiną promocyjną przed galą w Dublinie. Dodatkowo ogłoszono podpisanie kontraktu z KSW przez Tomasza Oświecińskiego oraz spekulowano na temat występów w organizacji Tomasza Adamka.

Organizacja FEN, przygotowująca się do kolejnej gali we Wrocławiu uzyskała wynik około 130 publikacji.

Warto również wspomnieć, że Joanna Jędrzejczyk pojawiła się na wrześniowych okładkach dwóch magazynów:  „Women’s Health” i „Glamour” oraz otrzymała tytuł Kobiety Roku tego właśnie periodyku.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.