Drugi wakacyjny miesiąc okazał się nie tylko gorszy od pierwszego, ale również znacząco słabszy od sierpnia roku ubiegłego. Niecałe 1900 publikacji, w których była mowa o MMA, to ponad tysiąc materiałów mniej niż w roku 2017.

Największe zainteresowanie mediów (blisko 600 publikacji) wzbudziła ponownie organizacja UFC, która ogłosiła, że podczas zbliżającej się gali w Moskwie zawalczy Jan Błachowicz. Media pisały również o przygotowaniach Karoliny Kowalkiewicz do swojego kolejnego pojedynku i Asi Jędrzejczyk, która już tradycyjnie wzbudza spore zainteresowanie dziennikarzy.

KSW, które ogłosiło kolejne zestawienia na galę w Londynie, osiągnęło wynik zbliżony do 500 materiałów, a w kontekście tej organizacji sporo mówiło się również o powstającym filmie „Underdog”, w którym wystąpi między innymi Mamed Khalidov.

W sierpniu pisano również o kolejnej gali Babilon MMA i walce Szymona Kołeckiego oraz o zapowiedzianej gali FEN w Poznaniu.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

2 KOMENTARZE

  1. Coś to tak blado wygląda. Na pewno brak Asi jako mistrzyni też skutkuje mniejszym zainteresowaniem mediów. Czyżby szykował nam się słabszy rok od poprzedniego?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.