Mimo wakacji w medialnym świecie mieszanych sztuk walki działo się dużo, a MMA zakończyło sierpień z bardzo dobrym wynikiem ponad trzech tysięcy publikacji.

UFC po raz kolejny było organizacją, która wzbudziła największe zainteresowanie mediów. Gala amerykańskiego potentata w Gdańsku i ogłoszenie informacji o Polakach biorących udział w wydarzeniu bardzo interesowały dziennikarzy. Do tego doszły także spekulacje związane z występem Michała Materli i Mameda Chalidowa, dając łącznie blisko 500 informacji o evencie. Najbardziej medialnym zawodnikiem UFC okazał się jednak Conor McGregor, który dzięki walce z Floydem Mayweatherem Jr. wygenerował prawie osiemset publikacji. W całym sierpniu organizacja UFC pojawiła się w mediach blisko 1,5 tysiąca razy.

KSW ogłosiło, że Mariusz Pudzianowski i Ariane Lipski zawalczą podczas gali w Dublinie, co przełożyło się na dobry wynik medialny, zbliżony do lipcowego. Duże zainteresowanie mediów wzbudziły też spekulacje dotyczące dalszych losów Artura Szpilki i oferty jaką otrzymał od organizacji KSW. Łącznie polska marka odnotowała w sierpniu nieco ponad 500 publikacji.

Organizacja FEN przygotowując swoją wakacyjną galę z numerem 18 ogłosiła, iż podczas kolejnego wydarzenia we Wrocławiu zawalczą w klatce dwaj raperzy i uzyskała w sierpniu wynik ponad 200 informacji.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

 

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.