Kwiecień okazał się trzecim miesiącem w tym roku, w którym media mówiły mniej o MMA niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Tym samym całościowy wynik czterech pierwszych miesięcy medialnej obecności MMA jest niższy od tego z roku 2018.

Największe zainteresowanie mediów w kwietniu (blisko 1500 publikacji) wzbudziło KSW, która zorganizowała galę KSW 48 w Lublinie. Dodatkowo marka ogłosiła również kolejne zestawienia na nadchodzące, majowe wydarzenie, czyli KSW 49.

Organizacja UFC, w której zawalczyło aż trzech Polaków, osiągnęła wynik nieco ponad 800 materiałów. Medialne statystyki zawodników walczących w Rosji, Michała Oleksiejczuka, Krzysztofa Jotki i Marcina Tybury były do siebie zbliżone. O każdym z nich napisano około 150 materiałów.

Trzecią najbardziej medialną marką w tym miesiącu okazała się ponownie organizacja Fame MMA, o której opublikowano w mediach blisko 400 informacji.

O organizacji FEN, przygotowującej się do swojej czerwcowej gali, napisano w kwietniu blisko 200 materiałów.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.