ConorHolly

Do tegorocznej edycji ESPY Award (Excellence in Sports Performance Yearly Award) nominowana była trójka zawodników UFC: Conor Mcgregor, Robbie Lawler i Holly Holm.

Conor Mcgregor i Robbie Lawler rywalizowali z sobą  i z trzema bokserami (Gennady Golovkin, Canelo Alvarez i Roman Gonzalez) o tytuł „Fightera roku”. Zwycięzcą tegorocznego ESPY w tej kategorii został Conor McGregor.

Holly Holm otrzymała nominację w kategorii “Niespodzianka roku”, za nokaut na Rondzie Rousey i również wygrała w tej kategorii.

Przy okazji warto przypomnieć, że Ronda Rousey, która została znokautowana przez tegoroczną zwyciężczynie ESPY w kategorii „Niespodzianka roku”,  w zeszłym roku, drugi raz z rzędu zdobyła ESPY Award w kategorii „Sportsmenka Roku” oraz „Fighter Roku”. Wygrała wówczas rywalizację z bokserskim mistrzem Floydem Mayweatherem.

Rok temu w kategorii „Fighter roku” nominowany był również Donald Cerrony, a w poprzednich latach wśród nominowanych znaleźli się: Jon Jones, Chris Weidman, Randy Couture, Quinton Jackson, Anderson Silva, Georges St-Pierre i Lyoto Machida.

10 KOMENTARZE

 1. Jakim prawem ronda zdobywa nagrody sportsmenki roku.  Skoro już chyba rok nie walczy?  Wydaje mi się że ronda już nie wróci.  Powinna dostać nagrodę przegranej roku.

 2. Trance 24 h

  Jakim prawem ronda zdobywa nagrody sportsmenki roku. Skoro już chyba rok nie walczy? Wydaje mi się że ronda już nie wróci. Powinna dostać nagrodę przegranej roku.

  Ale Ronda nic nie wygrała w tym roku…

  Jacek Łosak

  Przy okazji warto przypomnieć, że Ronda Rousey, która została znokautowana przez tegoroczną zwyciężczynie ESPY w kategorii „Niespodzianka roku”, w zeszłym roku, drugi raz z rzędu zdobyła ESPY Award w kategorii „Sportsmenka Roku” oraz „Fighter Roku”. Wygrała wówczas rywalizację z bokserskim mistrzem Floydem Mayweatherem.

 3. J-Son

  Ale Ronda nic nie wygrała w tym roku…

  DiKaunt

  Ale przecież on klepał w 2 rundzie :fck:

  Rozumiem, że nagrody są przyznawane za osiągnięcia w 2015 r… bo póki co za 2016 r. oboje mogliby być faworytami jedynie w kategorii "porażka roku" 😎

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.