UFC w ostatnim czasie dokonało sporych zmian w swojej polityce ważenia zawodników przed walkami. Wiele zmieniło się w 2016 roku, kiedy zakazano stosowania kroplówek w celu nawodnienia organizmu.

Niektórym zawodnikom nowe zasady niezbyt pasują. Jednym z nich jest mistrz wagi piórkowej Max Holloway, który z tego powodu nie wyklucza przejścia do kategorii lekkiej. „Blessed” mówi o tym w programie „MMA Hou”r:

To jest po prostu UFC z tym całym USADA, polityką ważenia, musisz mieć odpowiednią wagę w konkretnym momencie, bla bla bla. Te wszystkie medyczne zmiany, to mam na myśli. Jeśli dodadzą kolejne medyczne przeszkody, prawdopodobnie przeniosę się do wyższej kategorii wagowej.

Za każdym razem, gdy sprawdzamy moją wagę, oni mi nie dowierzają, a ja przecież przez całe życie wypełniałem umówione limity. Nie wiem, czemu oni to wszystko utrudniają, ale kolejne medyczne zmiany mogą sprawić, że nie będę w stanie robić wagi do mojej dywizji.

Waga lekka może nadejść szybciej niż później, więc zobaczymy, co się stanie.

Holloway w tym momencie jest zestawiony z Frankiem Edgarem. Ten pojedynek ma być walką wieczoru marcowej gali UFC 222 w Las Vegas.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.