Mauricio Rua, który wygrał swoje ostatnie trzy walki w UFC, chciałby powrócić do oktagonu we wrześniu, by móc wystąpić podczas planowanej na ten czas gali w Japonii. W rozmowie z serwisem Combat, stwierdził, że ma z tego kraju same dobre wspomnienia z czasów gdy walczył dla organizacji PRIDE.

Chciałbym wrócić do oktagonu we wrześniu, najlepiej na gali w Japonii. Kocham ten kraj i ludzi tam żyjących. Fajnie byłoby ponownie tam zawalczyć. Mógłbym wystąpić w pierwszej, albo drugiej walce wieczoru, to bez znaczenia. Ważne jest dla mnie to, by zawalczyć podczas tej gali. Mam masę wspaniałych wspomnień z Japonii. Tam jest dużo pozytywnej energii. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zawalczę w Saitama Super Arenie, gdzie niegdyś zostałem mistrzem.

Myśląc o przeciwniku na walkę w Japonii, Rua powiedział, że chętnie zawalczyłby w rewanżu z Ovince’em Saint Preux, z którym przegrał w 2014 roku.

Mam dużo szacunku dla Ovince’a Saint Preux, człowieka, który mnie pokonał. Chciałbym zmierzyć się z nim ponownie. Może właśnie podczas gali w Japonii. Jestem na to gotów. Nie skupiam się na tym, gdzie znajduję się teraz w rankingu. Myślę pojedynczo o kolejnych walkach i na nich się skupiam. Każdą walkę postrzegam jak realizację marzenia, a pas jest moim największym marzeniem.

 

9 KOMENTARZE

  1. Powinien zmazać ten blamaż na deskorolce, ale nie wiem czy jak na obecną formę Ruy OSP znowu nie będzie za mocny.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.