Po ostatniej przegranej Jan Błachowicz nie krył niezadowolenie z tego, jak sędziowie punktowali jego walkę z Alexem Pereirą. Mateusz Gamrot, który też ma za sobą kontrowersyjną przegraną na punkty w UFC, chciałby móc toczyć walki bez podziału na rundy, co mogłoby ułatwić ocenę starcia przez sędziów.

Podczas gali UFC 291 Jan Błachowicz przegrał pojedynek niejednogłośną decyzją sędziów i zdecydowanie nie zgodził się z tym werdyktem. Mateusz Gamrot debiutując w UFC przegrał na punkty z Guramem Kutateladze. Ta decyzja również wzbudziła kontrowersje. W rozmowie z Tomaszem Dębkiem dla Faktu Mateusz przyznał, że jednym z rozwiązań problemów z punktowaniem walk mogłoby być wyświetlanie kart punktowych po każdej rundzie, co ułatwiłoby zawodnikom ocenę sytuacji w walce. Innym rozwiązaniem mogłoby być toczenie bojów w trakcie jednej długiej rundy.

Jestem też fanem walk toczonych w jednej, długiej rundzie. Gdybym miał zmodernizować przepisy, usunąłbym przerwy pomiędzy rundami. Walka trwałaby 15 minut non-stop. To by było najlepsze odzwierciedlenie realnego pojedynku, nikogo nie uratowałaby syrena kończąca rundę, brakowałoby minuty na odpoczynek. Wtedy każdy musiałby się inaczej przygotować kondycyjnie, mentalnie i wytrzymałościowo. A przy okazji zniwelowalibyśmy niedomówienia co do punktowania.

Już we 23 września Mateusz Gamrot powróci do oktagonu UFC. Rywalem Polaka będzie Rafael Fiziev. Mateusz ma za sobą siedem pojedynków w największej organizacji MMA na świecie, z których pięć wygrał. Popularny „Gamer” bije się dla UFC od roku 2020.

1,890 komentarzy 4,038 polubień

Popieram całym sercem, powróciła by era prawdziwych twardych bijoków a nie saved by the bell. :beer:

Odpowiedz 10 polubień

Avatar of Graf Ramolo
Graf Ramolo

ONE FC
Flyweight

2,211 komentarzy 3,535 polubień

Ojjj to nie był by sport dla Polaków , plus pewnie by w lajkrach walczyli bo by się musieli bratać z kolarzami.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Jjb
Jjb

Jungle Fight

390 komentarzy 556 polubień

Dla zapaśników z dobrą kontrola w parterze by były idealne zasady, fagestance jeszcze bardziej by zdominowałi

Odpowiedz 5 polubień

B
Brawler098

Heavyweight

1,379 komentarzy 4,282 polubień

Zdecydowanie to by bardziej oddawało realizm walki.
w boksie też. Zresztą kiedyś tak było. Czym innym walczyć 5 minut i odpoczywać a czym innym walczyć 25-30 minut. Może by się nauczyli co poniektórzy luzu w walce i zarządzania energią

Avatar of Navio2.0
Navio2.0

ONE FC

2,253 komentarzy 2,669 polubień

Ja bym przywrócił stompy, soccery, kolana na glebie.