Już we wrześniu organizacja KSW po raz trzeci powróci do Londynu i będzie to również jej czwarta zagraniczna gala. Martin Lewandowski, współtwórca marki KSW, w najnowszym wywiadzie dla miesięcznika Playboy, potwierdził plany organizacji na to, aby coraz intensywniej działać na europejskim rynku.

Na tę chwilę koncentrujemy się na dalszej ekspansji w Europie. Powstaliśmy na tym kontynencie i w tym klimacie czujemy się komfortowo. Takie kierunki jak Brazylia czy Japonia to już inny kontekst kulturowy i inna mentalność, wymagająca innego podejścia, kompletnej zmiany myślenia… […] W tym roku świętujemy 15 rocznicę powstania KSW. Pomyśl, do czego jesteśmy zdolni za kolejne 15 lat!

Zapytany natomiast o konkurencję w postaci amerykańskiego UFC, Martin powiedział:

UFC to potęga i trudno z nimi konkurować na świecie. Ale patrząc na nasz rynek, to w Polsce pod każdym względem przegrywają z nami wyścig. Jesteśmy od UFG lepsi pod względem frekwencji na hali, ilości sprzedanych PPV, relacji w mediach czy zainteresowania wśród fanów. Mam takie marzenie, że rynek w przyszłości tak się podzieli: KSW będzie rządzić w Europie, a UFC na innych kontynentach!

45 KOMENTARZE

 1. W tym roku świętujemy 15 rocznicę powstania KSW. Pomyśl, do czego jesteśmy zdolni za kolejne 15 lat!

  Te 6 gal w roku, wyobrażacie to sobie mordy? Czujecie ten rosnący w chuj temperament? :antonio:

 2. UFC to potęga i trudno z nimi konkurować na świecie. Ale patrząc na nasz rynek, to w Polsce pod każdym względem przegrywają z nami wyścig. Jesteśmy od UFG lepsi pod względem frekwencji na hali, ilości sprzedanych PPV, relacji w mediach czy zainteresowania wśród fanów. Mam takie marzenie, że rynek w przyszłości tak się podzieli: KSW będzie rządzić w Europie, a UFC na innych kontynentach!

  Życzę KSW aby dobrze sobie radziło ale trochę zaklinanie rzeczywistości, jeśli UFC nie organizuje eventów w Polsce to nie trudno żeby KSW miało lepsze wyniki.

  Patrząc na Europę całościowo to obraz, statystyki podbija Gala na Narodowym ale reszta już nie jest tak imponująca. Wystarczy popatrzeć na 2019 rok i gale UFC, które już się odbyły i te , które będą miały dopiero miejsce. KSW może być silne tam gdzie jest liczna polonia. Bałkany będą dobrym testem czy lokalni zawodnicy + polskie nazwiska zrobią dobrą frekwencję.

  Gale UFC 2019 rok:

  UFC on ESPN+ 5: Till vs. Masvidal 16 marca 2019 The O2 Arena, Londyn, Anglia

  16602 widzów

  UFC on ESPN+ 7: Volkov vs. Overeem 20 kwietnia 2019 Jubileuszowy Pałac Sportu, Petersburg, Rosja

  7236 widzów

  UFC on ESPN+ 10: Gustafsson vs. Smith 1 czerwca 2019 Ericsson Globe, Sztokholm, Szwecja

  14319 widzów

  UFC on ESPN 5 3 sierpnia 2019 Soczi, Rosja

  UFC on ESPN+ 18 28 września 2019 Kopenhaga, Dania

 3. Mam takie marzenie, że rynek w przyszłości tak się podzieli: KSW będzie rządzić :gdzie:, a UFC nadal będzie w :showdatass:!

 4. Ale patrząc na nasz rynek, to w Polsce pod każdym względem przegrywają z nami wyścig. Jesteśmy od UFG lepsi pod względem frekwencji na hali, ilości sprzedanych PPV, relacji w mediach czy zainteresowania wśród fanów.

  Martin wciskaj te kity sebiksom a nie ludziom co siedzą w temacie. Czy kiedykolwiek podaliście oficjalną informacje odnośnie sprzedaży ppv by móc szerzyć takie tezy?Do tego gale UFC w Polsce to były Fight Night'y a przypomnę Ci że te nie są w systemie ppv. Odnośnie frekwencji to w Gdańsku była wyprzedana cała hala co świadczy również o bardzo dużym zainteresowaniu kibiców i mediów. Kolejny raz mijasz się z prawdą.

 5. Mam takie marzenie, że rynek w przyszłości tak się podzieli: KSW będzie rządzić w Europie, a UFC na innych kontynentach!

  :juanlaugh:

 6. Życzę KSW aby dobrze sobie radziło ale trochę zaklinanie rzeczywistości, jeśli UFC nie organizuje eventów w Polsce to nie trudno żeby KSW miało lepsze wyniki.

  Patrząc na Europę całościowo to obraz, statystyki podbija Gala na Narodowym ale reszta już nie jest tak imponująca. Wystarczy popatrzeć na 2019 rok i gale UFC, które już się odbyły i te , które będą miały dopiero miejsce. KSW może być silne tam gdzie jest liczna polonia. Bałkany będą dobrym testem czy lokalni zawodnicy + polskie nazwiska zrobią dobrą frekwencję.

  Gale UFC 2019 rok:

  UFC on ESPN+ 5: Till vs. Masvidal 16 marca 2019 The O2 Arena, Londyn, Anglia

  16602 widzów

  UFC on ESPN+ 7: Volkov vs. Overeem 20 kwietnia 2019 Jubileuszowy Pałac Sportu, Petersburg, Rosja

  7236 widzów

  UFC on ESPN+ 10: Gustafsson vs. Smith 1 czerwca 2019 Ericsson Globe, Sztokholm, Szwecja

  14319 widzów

  UFC on ESPN 5 3 sierpnia 2019 Soczi, Rosja

  UFC on ESPN+ 18 28 września 2019 Kopenhaga, Dania

  Z tego wynika, że ufc w Rosji cieszy się o ponad połowę mniejszym zainteresowaniem,niz w Europie, nie mówiąc o rodzimym rynku. Trzeba więc będzie porównać to pod podobnym względem, mając jednocześnie na uwadze fakt, że Bałkany a Moskwa to jednak inne światy. No, ciekawe rzeczy przed nami, Kawulami :crazy:

 7. – KSW będzie rządzić w Europie, a UFC na innych kontynentach!

  – i co zgodzili się?

  – nie

 8. Jeśli te 3 dotychczasowe gale mają być tym intensywnym działaniem na rynku europejskim to wygląda to bardzo słabo. Nie wiem na czym miałaby polegać dalsza ekspansja, ale w tym tempie i przy takiej jakości wydarzeń produkowanych za granicą, pod względem sportowym,  KSW za 15 lat będzie, w najlepszym wypadku, w tym samym miejscu gdzie jest teraz

  Wspominanie o innych kontynentach to totalny nonsens, biorąc pod uwagę daleką drogę do dominacji w Europie, a nawet brak pomysłu na rozwój federacji w kraju, o czym.świadczą pomysły typu FFF. Wypowiedzi o innych kontekstach kulturowych czy mentalności, kompletnie do mnie nie trafiają. Przecież sport jest wszędzie taki sam, chyba że ktoś już całkowicie odpuszcza sobie promowanie sportu, na rzecz promocji widowiska o zabarwieniu sportowym.

  Porównania do UFC, nawet w kontekście naszego rynku, brzmią niedorzecznie, biorąc pod uwagę rangę konkurujących wydarzeń. Jednym słowem, gdyby UFC chciało to zniszczyło by KSW na ich własnym terenie i to, że KSW jest w tej chwili w czymś lepsze wynika jedynie z braku zaangażowania rzekomego rywala, abstrahując już fakt, że KSW oddala się od sportu, co wyklucza jakąkolwiek konkurencję.

  Chciałbym, aby marzenie Martina o dominacji w Europie się spełniło, jednak obserwując obecny kierunek rozwoju obawiam się iż w niedalekiej przyszłości KSW może mieć problemy na własnym podwórku. Walki pseudo celebrytów, przy tak intensywnej promocji i słabej jakości, w końcu się znudzą, a normalni sportowcy, pozbawieni sensownych wyzwań, niestety poszukają innych pracodawców lub co gorsze zawieszą rękawice.

 9. Jesteśmy od UFG lepsi pod względem frekwencji na hali, ilości sprzedanych PPV, relacji w mediach czy zainteresowania wśród fanów.

  @FAMEMMA możesz mi przypomnieć do jakiej organizacji należy rekord sprzedaży PPV w Europie? Po następnej gali stuknie 200 tys.?

  Gale UFC 2019 rok:

  Pominąłeś galę w Czechach. Tam bilety zeszły jak świeże bułeczki. W listopadzie wracają do Rosji. 6 gal UFC w Europie w 2019.

 10. @FAMEMMA możesz mi przypomnieć do jakiej organizacji należy rekord sprzedaży PPV w Europie? Po następnej gali stuknie 200 tys.?

  170k+10 tysi hala Łódź

  jak się uda zwalczyć nielegalne streamy to 200k jest murowane, mimo kresu letniego

 11. @FAMEMMA możesz mi przypomnieć do jakiej organizacji należy rekord sprzedaży PPV w Europie? Po następnej gali stuknie 200 tys.?

  Małe kurwie będą na biwakach i koloniach i po rekordach:childcry:

 12. Małe kurwie będą na biwakach i koloniach i po rekordach:childcry:

  może opiekun grupy też fan i pozwoli obejrzeć albo w ramach zajęć obejrzy razem z nimi

 13. Martin wciskaj te kity sebiksom a nie ludziom co siedzą w temacie. Czy kiedykolwiek podaliście oficjalną informacje odnośnie sprzedaży ppv by móc szerzyć takie tezy?Do tego gale UFC w Polsce to były Fight Night'y a przypomnę Ci że te nie są w systemie ppv. Odnośnie frekwencji to w Gdańsku była wyprzedana cała hala co świadczy również o bardzo dużym zainteresowaniu kibiców i mediów. Kolejny raz mijasz się z prawdą.

  On sprzedaje swój produkt, nie szukaj logiki :mamed:

 14. Co on mówi za głupoty. Przecież tego nie da się słuchać. No i co z tego że KSW rządzi w POLSCE?? W Polsce najpopularnieszą ligą piłkarska jest nasza EKSTRAKLAPA przegrywa z angielską Premier League czy z Hiszpańską La liga. Czy to znaczy że mamy najlepszych piłkarzy w Europie?? Czy to znaczy że nasze mecze są najlepsze w Europie?? Czy to znaczy że jest jakakolwiek szansa że polska liga będzie kiedykolwiek najlepsza w Europie?? ODPOWIEDŹ NA KAŻDE PYTANIE TO NIE NIE I JESZCZE RAZ NIE !!!!

  UFC to międzynarodowa liga MMA coś jak NBA

  KSW to mała liga krajowa która ma międzynarodowy zasięg tylko wśród POLONII mieszkającej w EUROPIE.

  ML odleciał.

 15. jak się uda zwalczyć nielegalne streamy

  :razz:utinlaugh:

  Tzn., że jeśli nie będę miał dostępu do streama, to kupię dostęp? :razz:ociesznymirek:

  Inna sprawa, że to takie gówno, że w HD tego nie da się oglądać. Zacinający darmowy stream w 240p jest idealny.

  Nie walczcie z tym!

  :fjedzia:

  EDIT:

  Zapomniałem skomentować Martina …

  :gdzie:

 16. Mam takie marzenie, że rynek w przyszłości tak się podzieli: KSW będzie rządzić :gdzie:, a UFC na innych kontynentach!

 17. Tylko FFF, a nie jakieś tam KSW.

  Profesjonalny ranking, profesjonalnej ligi, za profesjonalną zapłatę dla zawodników i za profesjonalne opony.  Ktoś jeszcze nie wytrzezwiał

 18. D

  On sprzedaje swój produkt, nie szukaj logiki :mamed:

  Do tego dla PLAYBOYA:mamed: Nie wiem czym Wy sie podniecacie

 19. D

  Do tego dla PLAYBOYA:mamed: Nie wiem czym Wy sie podniecacie

  Podniecajo się jak małe dziewczynki, bo ktoś coś powie :matt:

 20. Profesjonalny ranking, profesjonalnej ligi, za profesjonalną zapłatę dla zawodników i za profesjonalne opony.  Ktoś jeszcze nie wytrzezwiał

  A tam pierdzielisz, teraz tylko FFF.

  Nawet @FAMEMMA może pomarzyć o takiej promocji.

  The King is back.

 21. A tam pierdzielisz, teraz tylko FFF.

  Nawet @FAMEMMA może pomarzyć o takiej promocji.

  ale przecież on mówi, że FFF niszczy KSW i ja się z nim zgadzam

 22. Przez 15 lat zrobili cztery gale zagraniczne bazujące na polskich emigrantach i oni kurwa europę podbijają. Ufc więcej gal w tym roku opierdoli . Mają lepsze wyniki ale nikt ich nigdy nie widział  ? Ja nie wiem czy to oni są tak głupi czy poprostu mają wszystkich dookoła za debili.

 23. Przez 15 lat zrobili cztery gale zagraniczne bazujące na polskich emigrantach i oni kurwa europę podbijają. Ufc więcej gal w tym roku opierdoli . Mają lepsze wyniki ale nikt ich nigdy nie widział  ? Ja nie wiem czy to oni są tak głupi czy poprostu mają wszystkich dookoła za debili.

  Tak.

 24. Niech już odstawią te używki bo im siada na głowę. Ich gale finansują miasta, do tego parę festynów w roku w niemal najmocniejszej obsadzie, celebryci w klatce więc to ludzie z nudów obejrzą.

  Ale gdzie im do UFC które gale sprzedaje w Polsce sportowymi rozpiskami a nie walkami konfidentów czy asów wiecznie narzekających na kontuzjach.

  KSW to jak żużel, w Polsce znany A za granicą nikt nie wie o co tu chodzi. I oni chcą być potęgą zagranicą? Przy jednej gali rocznie?

 25. może opiekun grupy też fan i pozwoli obejrzeć albo w ramach zajęć obejrzy razem z nimi

  :razz:udziaonicbyniedao::rowerek::juanlaugh:

 26. KSW potęga europejska! Przez 15 lat 3 gale na wyspach + 1 w najbliższym czasie i jakieś plany odnośnie gali na Bałkanach. Ekspansja po chuju fest :DC:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.