Organizacja UFC potwierdziła wczoraj plotki o super-walce dwóch mistrzów, do której dojdzie na gali UFC 233. Nic dziwnego więc, że w związku z szumem medialnym, zawodnicy będą wręcz domagać się walki w tym terminie. Nie inaczej postąpił Marcin Tybura, który rzucił rękawice Rosjaninowi Alexeyowi Oleinikowi.

Marcin Tybura (17-4) ostatni raz w klatce UFC widziany był w lipcu, gdzie na niemieckiej gali jednogłośnie zwyciężył ze Stefanem Struve (28-10). Wcześniej Polak dwukrotnie wracał na tarczy z bojów ze ścisłą czołówką – najpierw Fabricio Werdumem (23-8), a następnie Derrickiem Lewisem (21-6).

Notowany tylko o oczko wyżej w oficjalnym rankingu UFC Alexey Oleinik (57-11) znajduje się w nieco lepszej pozycji, bo na koncie ma dwa zwycięstwa przed czasem z rzędu. Rosjanin najpierw duszeniem Ezekiel odprawił Juniora Albiniego (14-4), a ostatnio duszeniem zza pleców udusił Marka Hunta (14-14). Wcześniej „Boa dusiciel” musiał uznać wyższość Curtisa Blaydesa (10-2). Co ciekawe, Rosjanin w ogóle nie brał pod uwagę potencjalnego pojedynku z Polakiem, bowiem wyzwał do walki Predatora z Kamerunu, który ostatnio błyskawicznie zwyciężył przez nokaut.

16 KOMENTARZE

 1. Dobrze Marcin, odważnie, Tata Danka może na to pójść. Tylko Alexeya trzeba szybko w stójce ubić, bo na kulanki to bym uważał…i będzie dobrze.

 2. Fajne zestawienie dla Tybury, bo walka by raczej była bez zamuły. Olejnik w stójce to brawler, w parterze choćby z pleców to by atakował. No i jeśli Marcin by wygrał, to jest szansa na fajny awans w rankingu.

  Edit: ale ta walka to prędzej w Pradze się odbędzie.

 3. To by była korzystna walka dla Marcina. Oleinik jest do porobienia w stójce przed czasem.

  Ty widziałeś jego walkę z Huntem?

 4. Polak rzucający wyzwania w ufc, niezła rzadkość. Może doszły do Tybura opinie o jego braku wyrazistości? W sumie bym sie cieszył, nie ma się co fochowac na fanowtylko starać się wcyiagąc dobre strony ze wszystkiego. Tym bardziej, że większa medialność wyjdzie Marcinowi tylko na dobre

 5. Ty widziałeś jego walkę z Huntem?

  Widziałem i nadal podtrzymuje. Stójką z walki z Pestą wygrywa z Oleinikiem przed czasem.

 6. Hunt przyszedł po wypłatę

  I zajebał mu parę razy takiego gonga, że 99% populacji by się nakryło nogami.

  Stójką z walki z Pestą wygrywa z Oleinikiem przed czasem.

  Stójka z walki z Pestą to był jednorazowy wybryk. Tybur najlepiej wypada w parterze, i jego rekord o tym świadczy.

 7. Stójki Oleynika też bym nie lekceważył , ma czym przyłożyć , Rosholt leżał , Travis leżał to i inny może leżeć , Alex lubi napierać na przeciwnika , spychać do klatki i tam szukać ezechiela , a poddać może każdego w tej wadze , dla mnie takie 50/50

 8. I zajebał mu parę razy takiego gonga, że 99% populacji by się nakryło nogami.

  Stójka z walki z Pestą to był jednorazowy wybryk. Tybur najlepiej wypada w parterze, i jego rekord o tym świadczy.

  I co z tego, moc nadal została, ale nagle zrezygnował z lowkingów którymi orzestawiał ruska, potem w parterze już kompletnie odpuścił

 9. Tybur śmiało może bić się z każdym. Pracować na kondycją i każdy jest w jego zasięgu.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.