marcin tybura i derrick lewis

Podczas ostatniej gali UFC Marcin Tybura odniósł drugie zwycięstwo na „Fight Island”. Tym razem Polak pokonał Bena Rothwella. W pierwszym starciu w Abu Zabi Marcin wygrał z Maximem Grishinem.

Tuż przed ostatnim pojedynkiem Marcin w w rozmowie z Tomaszem Dębkiem dla „Polska Times” przyznał też, że ma już w głowie pomysł na kolejnego rywala.

Mam pewnego zawodnika, z którym chciałbym zawalczyć. Ale na razie nie chcę o tym mówić publicznie. Najpierw trzeba wygrać z Rothwellem. Wtedy będę miał okazję zaproponować to zestawienie UFC.

Zaraz po ostatnim zwycięstwie, udzielając wywiadu w oktagonie Marcin nie zdradził jednak nazwiska przeciwnika, z którym chciałby się zmierzyć.

Uwielbiam „Fight Island” i jak długo UFC będzie tu organizować gale, z przyjemnością tu wrócę. Nie mam w głowie żadnego konkretnego nazwiska z pierwszej dziesiątki rankingu, ale w kolejnej walce chciałbym właśnie kogoś spośród tych zawodników.

W kolejnym wywiadzie, już poza klatką, Marcin powiedział jednak jakie nazwisko chodzi mu po głowie.

Marzę o rewanżu z Derrickiem Lewisem. W walce z nim wygrywałem, ale zostałem znokautowany w trzecie rundzie. Wiem, że to jest coś, co on potrafi robić, ale myślę, że od tamtej walki rozwinąłem swoje umiejętności i z przyjemnością wziąłbym rewanż.

Marcin Tybura przegrał z Derrickiem Lewisem w lutym roku 2018. Dziś jednak Lewis, który w listopadzie ma zawalczyć z Curtisem Blaydesem, jest brany pod uwagę jako jeden z pretendentów do starcia o pas wagi ciężkiej.

Tybura ma na swoim koncie trzy zwycięstwa z rzędu w oktagonie UFC. Dla największej organizacji MMA na świecie stoczył już 12 walk, a jego obecny bilans wynosi 7-5. W swojej karierze w UFC pokonał między innymi Stefana Struve i Andreia Arlovskiego.

5 KOMENTARZE

  1. Co by nie mowic to Marcin jest w top15-20 najlepszych fighterow spośród 7.5mld ludzi 🙂

    Ale ta liczba rośnie.

    Jeszcze jak chodziłem do szkoły uczyli, że jest nas 5mld.

    ps. Marcin to twardy skurczybyk.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.