Haqparast ropoczął pojedynek niezwykle agresywnie, próbując trafić Helda wysokim kopnięciem. Polak spokojnie próbował wyczuć dystans w stójce, atakując wieloma kombinacjami bokserskimi. Nasrat był szybki na nogach, trafiając Helda lewym prostym. Widać było, iż stójka Niemca jest bardzo nieprzewidywalna. Próbował on nawet prowokować Helda pojedynczymi prześmiewczymi gestami. W połowie rundy na twarzy Haqparasta widać było opuchliznę pod prawym okiem. Marcin rzucił się po obalenie, klinczując pod siatką. Nasrat dobrze bronił prób Helda, jednakże po jakimś czasie Polak zdołał przenieść walkę do parteru. Zawodnik Ankosu dobrze obijał przeciwnika, nie dając mu nawet chwili na odpoczynek.

Już na początku drugiej rundy Haqparast trafił Helda mocnym lewym sierpowym, który posłał na deski Polaka. Niemiec dobrze czuł się w stójce, co chwilę dając znać Marcinowi, że może mu bez problemu zagrozić. W połowie rundy Polak wreszcie przeniósł walkę do parteru, gdzie atakował rywala poddaniami na nogę. Do końca tej części starcia Held kontrolował walkę, pokazując lepszy grappling od swojego rywala. Polak był bardzo aktywny w gardzie, co chwilę rozbijając Niemca łokciami.

Przed ostatnią rundą kibice dali jasno znać o swoim wsparciu dla Marcina. Cała hala głośno wykrzykiwała imię Polaka. Held od razu zdecydował się na obalenie rywala, próbując poddań na nogę. Niemiec dobrze bronił się przed atakami Polaka, jednakże ten od razu wracał do dominującej pozycji w parterze. Held dał wstać swojemu rywalowi, który potem obalił Polaka, jednakże ten szybko wstał. Niemiec przed końcem walki jeszcze raz agresywnie zaatakował, lecz ostatecznie o wyniku pojedynku mieli zdecydować sędziowie. Wszyscy jednogłośnie ocenili starcie na 30-27 na korzyść Marcina Helda!

Held (23-7 MMA) przegrał swoje trzy pierwsze walki w największej organizacji MMA na świecie, kiedy to mierzył się z m.in. takimi rywalami jak Joe Lauzon czy Diego Sanchez.

Haqparast (8-2 MMA) wszystkie dotychczasowe wygrane zdobywał przez nokauty. Przegrana z Marcinem była drugą w karierze Niemca.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.