fot.instagram.com/mamed_khalidov

Mamed Khalidov, który w grudniu, podczas gali KSW 46 zmierzy się po raz drugi z Tomaszem Narkunem, uważa iż wcześniejsza przegrana paradoksalnie była dla niego dobra.

Może to zabrzmi dziwnie, ale poczułem ulgę. Nie boję się do tego przyznać, że to była właśnie ulga. Nie byłem szczęśliwy z przegranej, jednak zeszło ze mnie ciśnienie, które było obecne przez wiele lat. Pojawił się również uśmiech. Wiedziałem, że wygrywałem walkę, ale dałem się w taki głupi sposób złapać. Nie było złości. Taki jest po prostu sport. Każdy próbuje swoją strategią oszukać przeciwnika. Wiele lat to ja skutecznie przechytrzałem rywali, a teraz ta sztuka udała się Tomkowi. Tyle.

W rozmowie dla serwisu Polsatsport.pl Mamed dodał również, że jest teraz niezwykle zmotywowany do walki.

Sportowa złość? Niezwykle mnie teraz motywuje. Czynnik, który napędza mnie do ciężkiej pracy w przygotowaniach. Tak naprawdę, nie widzę minusów tej porażki. Przysnęła we mnie ambicja, czułem się ospały, nie było głodu walki. Zgubiłem po drodze radość nawet do treningów. Po porażce już wiem, że czuję to na nowo. Wróciły uśpione doznania.

Khalidov powiedział także, że mistrzowski pas jest dla niego ważny, ale głównie nastawia się na sportowe wyzwania.

Ostatnie moje walki były z mistrzami. Biłem się z Borysem Mańkowskim, z Michałem Materlą i ostatnio walczyłem z mistrzem kategorii półciężkiej, z którym przegrałem. Dla mnie liczy się przede wszystkim wyzwanie i to z najwyższej półki. Nie walczę o pasy, ale mierzę się z zawodnikami na mistrzowskim poziomie. Czego chcieć więcej? Zawsze chcę się mierzyć z najlepszymi. Pas jest ważny i ma znaczenie. Byłem mistrzem i na rzecz tego wyzwania zrzekłem się tytułu kategorii średniej. Nigdy jednak nie powiedziałem, że tam nie wrócę.

Cała rozmowa do przeczytania tutaj.

40 KOMENTARZE

 1. Od początku mam wrażenie, że Mamed chciał przegrać tę walkę z Narkunem, tak mu podpowiadała jego głowa, chciał zrzucić z siebie presję. Nie mówię, że się podłożył, ale na pewno nie chciał tego wygrać za wszelką cenę.

 2. Dla mnie liczy się przede wszystkim wyzwanie i to z najwyższej półki.

  i wybral strikeforce…

  :DC:

 3. Nie walczę o pasy, ale mierzę się z zawodnikami na mistrzowskim poziomie.

  Mamed, ale wiesz, że mistrzowski poziom KSW to w większości okolice co najwyżej 5-10 w rankingu UFC? Więc co to za mistrzowie?

 4. i wybral strikeforce…

  :DC:

  A wrócił do KRS1.

  Biorąc pod uwagę tendencję spadkową wybieranych organizacji, czekam na super wyzwania na FAME- niżej tylko to od KRS1 zostało.

 5. Ostatnie moje walki były z mistrzami. Biłem się z Borysem Mańkowskim, z Michałem Materlą i ostatnio walczyłem z mistrzem kategorii półciężkiej, z którym przegrałem.

  Niestety  Mamed, ale krotko po tym Soldic i Askham dosc brutalnie zweryfikowali wartosc tych mistrzow pokazujac, ze najwyzsza polka o ktorej mowisz, to polka w co najwyzej srodkowym segmencie.

 6. Liczę na starcie z Askhamem skoro lubi wyzwania i dobrych zawodników:boss:bo oprócz Mameda to innego przeciwniksnie widać w KSW dla Anglika.

 7. Liczę na starcie z Askhamem skoro lubi wyzwania i dobrych zawodników:boss:bo oprócz Mameda to innego przeciwniksnie widać w KSW dla Anglika.

  Powiedzenie, ze Askham jest dobrym zawodnikiem to troche przegiecie. Niszczy naszych chlopcow, ale badzmy powazni, Jay Silva mial trylogie, czy tam dwie walki z Materla. Kim wlasciwie jest Jay Silva? On ma ujemny rekord. Nasi zawodnicy sa po prostu slabi.

 8. Mamed, ale wiesz, że mistrzowski poziom KSW to w większości okolice co najwyżej 5-10 w rankingu UFC? Więc co to za mistrzowie?

  Dobry żart tynfa wart. Toś mnie pan rozbawił przednio :tiphatb:

 9. Mamed, ale wiesz, że mistrzowski poziom KSW to w większości okolice co najwyżej 5-10 w rankingu odpady z UFC? Więc co to za mistrzowie?

 10. To też prawda. Ale miałem na myśli takiego Janka Błachowicza, Karolinę Kowalkiewicz, a z obecnych to może Narkun, Gamrot, Solidic, Kleber by się doczłapali do 10 rankingu.

 11. Z ciekawości, jak obecnie powinno się pisać jego nazwisko – Khalidov, czy Chalidow? Czy obie formy spoko?

  W dowodzie ma Chalidow więc w Polsce można pisać Chalidow. Znany jest jednak tylko pod "Khalidov" i tak go przedstawiają zagraniczne oraz polskie duże media. Więc tak, obie formy spoko. Jednak by ludzie wiedzieli o kim jest mowa, używa się wersji "Khalidov".

 12. To też prawda. Ale miałem na myśli takiego Janka Błachowicza, Karolinę Kowalkiewicz, a z obecnych to może Narkun, Gamrot, Solidic, Kleber by się doczłapali do 10 rankingu.

  Nie no, juz  nie przesadzajmy. Narkun moglby namieszac i mam nadzieje, ze kiedyś sie przekonamy o tym na wlasne oczy. Gamrota tez chetnie zobaczylbym za oceanem, oby tylko sie angielskiego nie uczyl i niech skupi sie na walkach i treningu, a nawet bede kibicowal.

  Niestety żaden z nich ciepłego kurwidołka nie opuści

 13. Z ciekawości kto w całej karierze był z najwyższej półki ? Prawda taka ze nikt bo najlepszy są tam gdzie ty nie chcesz walczyć, ale się nie dziwne bo tam nie zarobisz tyle co tu a zostaniesz szybko sprowadzony na ziemie w świecie najlepszych z najwyższej półki 😀 😀 😀

 14. Powiedzenie, ze Askham jest dobrym zawodnikiem to troche przegiecie. Niszczy naszych chlopcow, ale badzmy powazni, Jay Silva mial trylogie, czy tam dwie walki z Materla. Kim wlasciwie jest Jay Silva? On ma ujemny rekord. Nasi zawodnicy sa po prostu slabi.

  Chodziło mi raczej o realia KSW. A w realiach KSW koles jest dobry. Już dawno się pogodziłem, że nikt topowy tu nie przyjdzie, bo organizacja koncentruje się teraz na freakach, więc wszystko inwestuja w nich. Ewentualnie na emeryturę jak Silva, ale to żadna jakość już. Tak jak wcześniej pisalem, reszta dywizji już umarła śmiercią tragiczną i teraz ciągle idą jakieś catchweighty pomiędzy mistrzami, według mnie to taka zaciskająca się pętla na szyję, bo za chwilę nie będzie kogo zestawic.

 15. W dowodzie ma Chalidow więc w Polsce można pisać Chalidow. Znany jest jednak tylko pod "Khalidov" i tak go przedstawiają zagraniczne oraz polskie duże media. Więc tak, obie formy spoko. Jednak by ludzie wiedzieli o kim jest mowa, używa się wersji "Khalidov".

  A imię czytać jako "Mamied". Osobiście nie mam nic do angielskiej transkrypcji w mediach polskich, ale lekko rażące w ucho jest przeksztacłanie "Х" poprawnie czytanego jako "h", a zapisywanego jako "Kh" w czytanie "kh", czyli np. "khabib" zamiast "habib", "khalidow", zamiast "halidow", z dość mocno słyszalnym "k" na początku. W Stanach i w Polsce to słyszę.

 16. Z dawnego Mameda zostaje co raz mniej, czas, kontuzje i brak impulsów do rozwoju zrobiły swoje. Czasem błędnie oceniamy jego możliwości mając przed oczami gościa z walki z Santiago (2010r.). To co dzisiaj robi jest odcinaniem kuponów od popularności niczym więcej. Walkę z Narkunem obejrzę z ciekawością ale bez emocji.

 17. Z ciekawości, jak obecnie powinno się pisać jego nazwisko – Khalidov, czy Chalidow? Czy obie formy spoko?

  fikajłow będzie poprawnie

  :goldi:

  Nie no, juz  nie przesadzajmy. Narkun moglby namieszac i mam nadzieje, ze kiedyś sie przekonamy o tym na wlasne oczy. Gamrota tez chetnie zobaczylbym za oceanem, oby tylko sie angielskiego nie uczyl i niech skupi sie na walkach i treningu, a nawet bede kibicowal.

  Niestety żaden z nich ciepłego kurwidołka nie opuści

  Wg mnie Gamrot by nie namieszał, takich zapaśników jak on jest tam na pęczki. Do top 10 by się nie dostał. Narkun to co innego bo waga nie jest tak mocno obsadzona.

 18. Z ciekawości, jak obecnie powinno się pisać jego nazwisko – Khalidov, czy Chalidow? Czy obie formy spoko?

  Fikolkov.

 19. A imię czytać jako "Mamied". Osobiście nie mam nic do angielskiej transkrypcji w mediach polskich, ale lekko rażące w ucho jest przeksztacłanie "Х" poprawnie czytanego jako "h", a zapisywanego jako "Kh" w czytanie "kh", czyli np. "khabib" zamiast "habib", "khalidow", zamiast "halidow", z dość mocno słyszalnym "k" na początku. W Stanach i w Polsce to słyszę.

  Lepsze to, niż "Czalidoł".

 20. W dowodzie ma Chalidow więc w Polsce można pisać Chalidow. Znany jest jednak tylko pod "Khalidov" i tak go przedstawiają zagraniczne oraz polskie duże media. Więc tak, obie formy spoko. Jednak by ludzie wiedzieli o kim jest mowa, używa się wersji "Khalidov".

  Zawsze mozna uzyc 'nasz Mamed' :mamed:

  najwyzsza polka

  Najwyzsza polka, ale co najwyzej w osiedlowym sklepiku na Podlasiu.

 21. Narkun moglby namieszac i mam nadzieje, ze kiedyś sie przekonamy o tym na wlasne oczy.

  Wywiad w oktagonie po walce, Rogan vs Narkun. :antonio:

 22. Wywiad w oktagonie po walce, Rogan vs Narkun. :antonio:

  "Hello, halo, potrzebny tłumacz, nie wiem co mówić, halo stary, co ty masz mówić w ogóle, "weź się przytul..weź nie słuchaj.."

 23. "Hello, halo, potrzebny tłumacz, nie wiem co mówić, halo stary, co ty masz mówić w ogóle, "weź się przytul..weź nie słuchaj.."

  Tłumacz jest

  Zawsze śmieszy 😆

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.