dustin poirier

Dustin Poirier przegrał ostatnie starcie z Justinem Gaethje. Po walce były tymczasowy mistrz wagi lekkiej mówił otwarcie o tym, że sam jeszcze nie wiem, co będzie dalej robił. Daniel Cormier liczy na to, że Poirier nie zrezygnuje z walczenie i wróci jeszcze do klatki.

Podczas gali UFC 291, która odbyła się 29 sierpnia w Salt Lake City, Dustin Poirier został znokautowany przez Justina Gaethje. Zaraz po starciu Poirier przyznał też, że jego głównym celem w aktualnym momencie kariery była walka o pas.

Taki był cel. Szczerze powiedziawszy inne walki mnie nie interesują. (…) Zobaczymy co będzie dalej. Sam nie wiem.

Daniel Cormier, były mistrz UFC, liczy na to, że Dustin nie odwiesi rękawic na kołek. W materiale zamieszczony na swoim kanale w serwisie YouTube Daniel powiedział:

Jestem bardzo ciekawe co teraz zrobi Dustin Poirier. Nie sądzę, aby był typem człowiek, który walczy dla samego walczenia. Rozumiem oczywiście, że on może lubić pieniądze, ale zarobił ich już mnóstwo. Nie wiem, jak wygląda jego przyszłość. Mam nadzieję, że nie odejdzie. Mam nadzieję, że będzie dalej walczył. Wierzę, że są jeszcze walki dla Dustina, które ludzie chcieliby zobaczyć. Moim zdaniem Dustin może osiągnąć jeszcze więcej.

Poirier walczy w zawodowym MMA od roku 2009, a od roku 2011 jest związany z UFC. W całej karierze stoczył 38 pojedynków, z których 29 wygrał. W roku 2019 w starciu z Maxem Hollowayem wywalczył tymczasowy tytuł mistrzowski wagi lekkiej. Nigdy jednak nie zdobył pełnoprawnego pasa. W przedostatniej walce Poireir wygrał przez poddanie z Michaelem Chandlerem. Do walki doszło w listopadzie zeszłego roku podczas gali UFC 281.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...