Kariera jednego z najbardziej ekscytujących zawodników wagi lekkiej UFC – Mairbeka Taisumova wkrótce powinna nabrać tempa.

Czeczeński zawodnik w przeszłości wielokrotnie musiał rezygnować z udziału w galach UFC na terenie USA z powodu problemów z dostaniem wizy. Niepokonany od 6 walk Czeczen ostatni raz zrezygnował z ważnej dla niego walki z Evanem Dunhamem na gali UFC 223 w Las Vegas. Zamiast tego wystąpił w mniej prestiżowej walce na gali UFC w Moskwie pokonując przez decyzję Desmonda Greena.

Po pokonaniu Greena wyraźnie zaznaczył, że jego celem jest mistrzowski pas UFC i jeśli wkrótce nie dostanie wizy do USA, może nawet rozważyć zakończenie zawodowej kariery. Za idealnego przeciwnika na debiut w USA Taisumov wybrał sobie wysoko notowanego Kevina Lee którego uważa za marną podróbkę Conora McGregora:

Chcę walki z Kevinem Lee. To marna podróbka Conora która cały czas obraża Rosję. Jestem Rosjaninem, jestem Czeczenem, zmierz się ze mną zamiast gadać te głupoty.

Taisumov (27-5 MMA) ma aktualnie świetną serię 6 zwycięstw z rzędu z czego aż 5 przez nokaut. 29-latek w swojej karierze w UFC pokonał m.in. naszego rodaka Marcina Bandla.

1 KOMENTARZ

  1. Miałem okazję poznać tego gościa będąc w Tajlandii, stołowaliśmy się w tej samej knajpce, bardzo skromny i wyciszonym koleś, wyglądał jakby się bardzo dobrze kolegował z Yasubeyem Enomoto znanym wam z KRS1 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.