Mateusz Gamrot, już w weekend wejdzie do klatki po raz trzeci w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Były podwójny mistrz KSW tym razem pojawi się jednak w oktagonie organizacji UFC. Rywalem Mateusza Gamrota w debiucie dla UFC będzie Guramem Kutateladze, dla którego to będzie również debiut w największej organizacji MMA na świecie. Mateusz wskazywany jest jako faworty tego pojedynku, ale jak sam powiedział w rozmowie z Tomaszem Dębkiem dla serwisu , to są tylko przewidywania bukmacherów.

Ma groźną stójkę, wygrał osiem ostatnich walk. Będzie niebezpieczny, lecz patrzę w przyszłość z optymizmem. To tylko sport, może być tak, że zamknie oczy, rzuci cepa, a ja pójdę spać. (…) Ostatnią walkę Guram stoczył rok temu. Przez ten czas mógł zrobić ogromny progres. Może okazać się, że jego zapasy i parter będą na dużo wyższym poziomie niż do tej pory pokazywał. W końcu trenuje w bardzo dobrym klubie, jego sparingpartner Chamzat Czimajew robi ostatnio furorę w UFC. Ale jestem przygotowany na najlepszą możliwą wersję Gurama. Zobaczymy, czy on będzie gotowy na mnie.

Mateusz powiedział również jak zapatruje się na swoją trzecią walkę w krótkim czasie.

To, że jestem w stanie walczyć tak często, jest jednak zasługą lat ciężkiej pracy. Dbałem o swoje ciało: rehabilitację, dietę, sen, regenerację, mądre treningi… Teraz to wszystko procentuje. Nie jest tak, że potrenowałem cztery tygodnie i wyjdę do walki w UFC. Na ten debiut przygotowywałem się od prawie 20 lat. Wiedziałem, że muszę być gotowy, kiedy w końcu nadejdzie ten dzień.

Mateusz Gamrot w ostatnich walkach decyzjami sędziów pokonał Mariana Ziółkowskiego i Klebera Koike Ebrsta, przed czasem skończył natomiast Normana Parka. Wcześniej w klatce organizacji KSW Gamrot pokonywał między innymi Marifa Piraeva, Mansoura Barnaouiego czy Grzegorza Szulakowskiego. W swojej karierze zdobył dwa pasy różnych kategorii wagowych KSW.

Zobacz również: „Przełomem w moim myśleniu była książka” – Błachowicz o mentalnym podejściu do walki

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.