Mistrz wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov czeka obecnie na przesłuchanie i decyzję Komisji Sportowej Nevady w sprawie długości zawieszenia za awanturę po gali UFC 229. Na ten moment nie wiadomo jak długo będziemy musieli czekać na powrót do klatki ale w rozmowie z autorami podcastu Submission Radio zdradził, że może to być nawet rok czasu:

Szczerze mówiąc, nie wiem nic na temat mojego powrotu do klatki. Musimy poczekać do końca stycznia. Oni podejmą decyzję na temat mojej przyszłości. Słyszałem że może to być nawet dziewięć miesięcy lub rok. Naprawdę nie wiem na ten moment

„Dagestański Orzeł” zdradził który z zawodników znajduje się na jego celowniku oraz wyraźnie zaznaczył, że nie będzie to Conor McGregor. Dodał jednak, że jego zespół może mieć inne zdanie na ten temat:

Nie wiem kto będzie następny w kolejce, ale dlaczego nie ktoś z trójki St. Pierre, Ferguson i Mayweather? Jeśli zmierzę się z tymi trzema zawodnikami to możemy odejść na emeryturę i będąc najlepszym sportowcem wszech czasów.

Wyjaśnił jednak, że decyzję podejmie po dyskusji ze swoimi zespołem:

Mam duży zespół ludzi i wszyscy w nim myślą trochę inaczej o tym z kim powinien teraz zawalczyć. Mój ojciec ma swój pomysł, mój trener Javier myśli o tym inaczej, mój menadżer również ma swoje plany. Kiedy Komisja Sportowa podejmie decyzję na temat mojego zawieszenia, usiądziemy do rozmów z moją drużyną i podejmiemy wspólnie decyzję, co będę robić dalej. Ale w tym momencie, jeśli pytacie mnie czy Conor zasługuje na rewanż to moja odpowiedź brzmi, oczywiście że nie. Conor przegrał i odklepał w walce. To nie było nawet wyrównane starcie.Zdominowałem go w każdym aspekcie walki i zdecydowanie go pokonałem. Zrobiłem to co zapowiedziałem, zmiażdżyłem go w walce. Dlaczego miało by dojść do rewanżu?

Z kim w takim razie najbardziej chciałby zmierzyć się Nurmagomedov? Tony Ferguson jest oczywistym kandydatem do mistrzowskiego pasa wagi lekkiej ale „Dagestański Orzeł” ma nadzieję na walkę z człowiekiem, którego nazywa najlepszym zawodnikiem jaki kiedykolwiek wszedł do oktagonu: byłym mistrzem wagi średniej i półśredniej UFC, Georgesem St-Pierre:

GSP to bardzo duże nazwisko. Lubię walczyć z zawodnikiem który jest bardzo trudnym przeciwnikiem i jest trochę większy ode mnie. Jeśli dojdzie do tej walki, musi się odbyć w wadze do 155 funtów, bo 170 to jest jego naturalna waga, a i tak będzie trochę większy ode mnie. Dla mnie walka z nim w wadze lekkiej jest dobrym pomysłem. GSP jest dla mnie bardzo dużym wyzwaniem. Jeśli chodzi o moje dziedzictwo w tym sporcie, GSP jest idealny. Jest to też dobra walka dla moich fanów i dla pieniędzy które zarobimy. Wszystko się po prostu zgadza.  Nie wiem nic o jego przyszłości i kolejnych planach, ale szanuję go. Moim zdaniem jest najlepszym sportowcem, który kiedykolwiek walczył w UFC. Jest mistrzem w klatce i poza nią. Zobaczymy czy uda się do tego doprowadzić.

Inną opcją jaką rozważa Khabib jest bokserski mistrz Floyd Mayweather Jr. którego zeszłoroczna walka z Conorem McGregorem w boksie wygenerowała rekordowe zyski dla wszystkich osób biorących w niej udział:

Floyd jest już stary. Gdybyśmy rozmawiali o mojej walce w boksie z młodymi lwami, to oczywiście byłoby to dla mnie bardzo trudne. Gdybyśmy mówili o Canelo lub Golovkinie, ci faceci są naprawdę niebezpieczni. Ale Mayweather jest teraz stary, ma 41, 42 lata. Ale to bardzo duże nazwisko w sporcie. Jeśli będziemy mogli upolować tak dużą zwierzynę to czemu z tego nie skorzystać?

Wielu ludzi nie rozumie, że z wiekiem w sporcie traci się dużo ze swoich umiejętności. Myślą, że Mayweather to i tamto, mówią ,że Conor nie dał mu rady itd. Nie wiedzą co jest w środku zawodnika. Mogę mu zabrać wszystko co ma. Jego idealny rekord 50-0, zabiorę mu to. Jest za stary, jest za mały i to jest mądra decyzja jeśli chodzi o moje dziedzictwo w sportach walki, moją przyszłością i będzie to dobre dla fanów.

27 KOMENTARZE

 1. On chce żeby GSP zeszedł dla niego do lekkiej i przewracał się od podmuchu jak Dilszoł.

  Ale GSP nie jest taki głupi :fck:

 2. Its not a bug its a feature. Krwa coś z tym muszę zrobić w końcu 😆

  Nie rób, to Twój znak rozpoznawczy. Lepiej się wyróżniać, niż być szarakiem :redford:

 3. Its not a bug its a feature. Krwa coś z tym muszę zrobić w końcu 😆

  Kopiują się nie tylko cudze artykuły, ale również i swoje.

  :muttley:

 4. Its not a bug its a feature. Krwa coś z tym muszę zrobić w końcu 😆

  Ty to robisz specjalnie, przyznaj się :rofl:

 5. GSP to bardzo duże nazwisko. Lubię walczyć z zawodnikiem który jest bardzo trudnym przeciwnikiem i jest trochę większy ode mnie. Jeśli dojdzie do tej walki, musi się odbyć w wadze do 155 funtów, bo 170 to jest jego naturalna waga,

  Tak, już widzę GSP w wadze lekkiej :korwinlaugh:

  Myślą, że Mayweather to i tamto, mówią ,że Conor nie dał mu rady itd. Nie wiedzą co jest w środku zawodnika. Mogę mu zabrać wszystko co ma. Jego idealny rekord 50-0, zabiorę mu to. Jest za stary, jest za mały i to jest mądra decyzja jeśli chodzi o moje dziedzictwo w sportach walki, moją przyszłością i będzie to dobre dla fanów.

  :waldeklaugh::juanlaugh:

 6. Jaki kurwa Mayweather… Podczas swoich walk leżysz na ziemi przytulony do przeciwnika przez 90% czasu i chcesz walki z najlepszych bokserem w historii, przecież Ty jesteś pierdolnięty. Widać wizja kolejnej grubej gotówki usuwa kompletnie mózg

 7. Taaa walka "musi się odbyć w 155 funtach" Taki jesteś kozak to walcz w półśredniej kozaku a nie każ katować Żorża ścinaniem do lekkiej bo to nie możliwe. Dalej. Floyd nawet w wieku 50 lat zrobiłby dziecko w boksie Khabibowi i na tym można zakończyć. Niech gość walczy z Fergusonem a potem idzie do półśredniej po Woodleya.

 8. Jeśli zmierzę się z tymi trzema zawodnikami to możemy odejść na emeryturę i będąc najlepszym sportowcem wszech czasów.

  nawet jak przejebie? :beczka:

 9. Zrobiłem to co zapowiedziałem, zmiażdżyłem go w walce. Dlaczego miało by dojść do rewanżu?

  Można się zgodzić. Ale dlaczego miałoby dojść do walki z Mayweatherem? Czy on ma fanów za idiotów? To, że trafił nawet Conora w stójce wynikało z zagrożenia zapaśniczego. Nikt nie może swobodnie boksować a nawet stać, mając naprzeciw siebie takiego zapaśnika. Zabierając mu zapasy, zabiera się też stójkę. Ale lepiej liczyć na nieświadomość ludzi, a nuż się nakręcą na walkę i dadzą zarobić.

 10. niech zrobią dywizję do 165 lbs, zestawią walkę khabiba z GSP, żorżu wygrywa, odchodzi na emeryturę i pokazuje środkowy palec UFC ;DDD

 11. Tylko i wylacznie Ferguson. A jak nie, to moze czas oddać pas i pomyslec o emeryturze juz teraz.

  Dokładnie! Gadał o dziedzictwie i sportowych, rankingowych starciach a teraz już odwraca nieco kota ogonem. Jeśli te ćwoki z ufc łącznie ze sztabem Khabiba nie doprowadzą wreszcie do walki z Fergusonem to będzie chujnia totalna… tak to widzę…

 12. Zaraz zaraz ostatnio jak Jon Jones stwierdził, że nie chce iść wagę wyżej to cohones okreslilo go cipą i gościem który nie zasługuje na najlepszego wszechczasów. A khabib? On w ogóle nie mówi o przejściu wyżej i zmierzeniu się z woodleyem, który byłby dla niego niewygodny. GSP który walczył w 170 a ostatnio nawet w średniej proponuje zejście do lekkiej bo obawia się jego gabarytów. Nawet przestał mówić o Tonym, który na pewno nie byłby spacerkiem dla ruska. No to jak khabib to też cipka?:jjsmile:

 13. Zaraz zaraz ostatnio jak Jon Jones stwierdził, że nie chce iść wagę wyżej to cohones okreslilo go cipą i gościem który nie zasługuje na najlepszego wszechczasów. A khabib? On w ogóle nie mówi o przejściu wyżej i zmierzeniu się z woodleyem, który byłby dla niego niewygodny. GSP który walczył w 170 a ostatnio nawet w średniej proponuje zejście do lekkiej bo obawia się jego gabarytów. Nawet przestał mówić o Tonym, który na pewno nie byłby spacerkiem dla ruska. No to jak khabib to też cipka?:jjsmile:

  Tak.

 14. Nawet przestał mówić o Tonym, który na pewno nie byłby spacerkiem dla ruska.

  Nie wiem kto będzie następny w kolejce, ale dlaczego nie ktoś z trójki St. Pierre, Ferguson i Mayweather?

 15. Kurwa lista zyczen. Moze list do sw Mikolaja niech jeszcze napisze. W dupie sie juz poprzewracalo. Niech mu ta komisja zajebie bana na 5 lat bo sie juz go sluchac nie da

 16. Zaraz zaraz ostatnio jak Jon Jones stwierdził, że nie chce iść wagę wyżej to cohones okreslilo go cipą i gościem który nie zasługuje na najlepszego wszechczasów. A khabib? On w ogóle nie mówi o przejściu wyżej i zmierzeniu się z woodleyem, który byłby dla niego niewygodny. GSP który walczył w 170 a ostatnio nawet w średniej proponuje zejście do lekkiej bo obawia się jego gabarytów. Nawet przestał mówić o Tonym, który na pewno nie byłby spacerkiem dla ruska. No to jak khabib to też cipka?:jjsmile:

  No ba,

  pizda nawet.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.