leon_edwards

Na początku marca w Londynie Leon Edwards miał zmierzyć się z byłym mistrzem UFC, Tyronem Woodleyem. Gala została jednak przeniesiona do USA, a potem odwołana z powodu pandemii koronawirusa.

Później Edwards, który od dawna zabiega o walkę o pas mistrzowski, otrzymał wymarzoną ofertę pojedynku z obecnym mistrzem, Kamaru Usmanem. Jak sam jednak napisał w mediach społecznościowych, z różnych względów nie mógł jej przyjąć.

Dla tych, którzy pytają – tak, dostałem ofertę walki o pas mistrzowski przed Gilbertem. Nie mogliśmy jednak tym razem tego zorganizować. 2020 jest dla mnie ciężki, tak samo jak dla wielu innych osób, ale je*ać to, nie zatrzyma się nieuniknionego. Pas mistrzowski będzie mój. Bądźcie bezpieczni.

Ostatecznie po perturbacjach związanych ze zmianą rywala, z Usmanem o pas zawalczy Jorge Masvidal. Edwards natomiast liczy na to, iż zmierzy się z wygranym tego pojedynku o czym napisał w mediach społecznościowych.

Ja czekający na sobotę i zwycięzcę walki.

Edwards (18-3 MMA) wygrał 8 ostatnich walk z rzędu. Jego jedyne dwie przegrane w oktagonie UFC były w 2014 i 2015 roku. Przegrywał wtedy z Claudio Silvą i Kamaru Usmanem. 28-latek nie występował w oktagonie UFC od lipca 2019 roku, kiedy to pokonał Rafaela dos Anjosa. Na swoim koncie ma wygrane z m.in. Gunnarem Nelsonem, Donaldem Cerrone, Vicente Luque czy Peterem Sobottą.

Zobacz również: „Nasza kategoria zmieni się w cyrk” – Burns obawia się zwycięstwa Masvidala

6 KOMENTARZE

 1. Walka z Kolbą wydaje się wręcz oczywista. Zwycięzca od razu może walczyć o pas. Mamy wtedy 75% szans na zajebistą walkę.

  Masvidal vs Kolba – marzenie.

  Masvidal vs Edwards – mega spoko.

  Usman vs Kolba 2 – mega spoko.

  Tylko Usman vs Edwards 2 mało mnie grzeje, aczkolwiek poziom na pewno byłby bardzo wysoki.

 2. Hahahahahaahhaa

  Hahahahahahahaha

  Hahahahahahahaha

  Ojj smieszy mine ten Edwards, wypowiada się jakby miał coś do powiedzenia i jakby ktoś brał pod uwagę jego zdanie

 3. Ja pomyślałem, że raczej zestawią Edwardsa z Burnsem, żeby odjebać przynajmniej jednego słabego medialnie gościa.

 4. Walka z Kolbą wydaje się wręcz oczywista. Zwycięzca od razu może walczyć o pas. Mamy wtedy 75% szans na zajebistą walkę.

  Masvidal vs Kolba – marzenie.

  Masvidal vs Edwards – mega spoko.

  Usman vs Kolba 2 – mega spoko.

  Jak wygra Mas, to pierwszy w kolejce jest Krul, który zwycięstwem nad Kowbojem zapewnił sobie miano silnego pretendenta w dwóch dywizjach.

 5. Jak wygra Mas, to pierwszy w kolejce jest Krul, który zwycięstwem nad Kowbojem zapewnił sobie miano silnego pretendenta w dwóch dywizjach.

  Nie , bo Masvidal jest za duży dla Conora tak samo jak Diaz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.