Jessica Andrade, która podczas gali UFC 237 wygrała z Rose Namajunas, tuż po walce przedstawiła kilka nazwisk rywalek, z którymi mogłaby się zmierzyć w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego.

Jest kilka dobrych dziewczyn, z którymi mogę się bić. Zobaczymy, może Rose dostanie rewanż. Tatiana Suarez będzie walczyć z Niną Ansaroff, więc może z tego pojedynku wyjdzie pretendentka. I oczywiście jest jeszcze Joanna Jędrzejczyk, która po tym jak zdobyłam pas pewnie chciałby ze mną zawalczyć.

Organizacja UFC postanowiła sprawdzić, który z tych pojedynków najbardziej interesowałby fanów i przygotowała w mediach społecznościowych ankietę. Marka dodała do wymienionych przez Andrade jeszcze Michelle Waterson. W głosowaniu wzięło udział ponad 43 tysiące osób, a wynik był następujący:

 1. Drugie starcie z Rose Namajunas – 61% głosów
 2. Druga walka z Joanną Jędrzejczyk – 19% głosów
 3. Walka z Michelle Waterson – 11% głosów
 4. Walka ze zwyciężczynią starcia Suarez/Ansaroff – 9%

45 KOMENTARZE

 1. Z jakiej okazji miałby być rewanż z Namajunas? Znokautowana w drugiej rundzie a kisila pas przez rok. Nie jest to Joanna albo Stipe żeby dostać rewanż za zasługi.

 2. Z jakiej okazji miałby być rewanż z Namajunas? Znokautowana w drugiej rundzie a kisila pas przez rok. Nie jest to Joanna albo Stipe żeby dostać rewanż za zasługi.

  Z podobnej racji co JJ dostała rewanż. Przy czym JJ została zmasakrowana w pierwszej rundzie, a Róża w pierwszej Jessikę gwałciła.

 3. Tak bo UFC akurat liczy sie ze zdaniem fanow:korwinlaugh:

  Zrobią rewanż, żebyś się nie zdziwił.

  1. nie ta piosenka na wyjściu,

  2. w hali było za ciepło

  3. Róża wygrywała do momentu, w którym przegrała;

  4. walka w Brazylii, sędziowie itd. (2 było z USA, ale kto o tym wie)

  5. Andrade miała szczęście.

  6. Róża nie była sobą

  7. Andrade jest na sterydach

  8. Róża jest lepszą zawodniczką, ale przegrała

  itd.itp.

 4. Rose to fenomen, nic nie musiała robic poza treningami, zadnego pajacowania, a i tak weszła ludziom do głów i nie widać, zeby miala kiedykolwiek wyjść :razz:utinlaugh:

 5. Z podobnej racji co JJ dostała rewanż. Przy czym JJ została zmasakrowana w pierwszej rundzie, a Róża w pierwszej Jessikę gwałciła.

  Ile razy Rose obroniła tytuł, a ile JJ? Ile dni Rose sobie trzymała pas bez walki, a ile JJ?

  Nie jestem zwolennikiem natychmiastowych rewanży, ale w przypadku JJ jakoś się to jeszcze broniło, tutaj nie widzę żadnego sensu.

 6. Ile razy Rose obroniła tytuł, a ile JJ? Ile dni Rose sobie trzymała pas bez walki, a ile JJ?

  Nie jestem zwolennikiem natychmiastowych rewanży, ale w przypadku JJ jakoś się to jeszcze broniło, tutaj nie widzę żadnego sensu.

  Tym bardziej, że dostała trochę czasu od lekarzy, a Danka da jej dodatkowo sporo czasu, żeby doszła do siebie, bidulka… :razz:utinlaugh:

 7. Z podobnej racji co JJ dostała rewanż. Przy czym JJ została zmasakrowana w pierwszej rundzie, a Róża w pierwszej Jessikę gwałciła.

  No dobra tyle ze Aska przynajmniej byla aktywna zawodniczka i caly czas bronila pasa, to byla jej pierwsza przegrana wiec miala prawo do natychmiastowego rewanzu a ta kisila sie w domu przez rok bo ja rudy przestraszyl… zenada

 8. Przecież zanim Rose wróci to ze 3 walki mistrzowskie w tej dywizji już będą (o ile w ogóle wróci) 😆

  Z drugiej strony mogą dać ten rewanż i tak Rose przejebie drugi raz. Obejrzałem znowu tą walkę i trochę ocena występu Rose poszła w dół, bo o ile w pierwszej rundzie prezentowała się znakomicie w stójce, tak w drugiej już nie. Ja liczę na to, że Suarez wygra z Ansaroff i zawalczy z Andrade, bo dla mnie to obecnie najciekawsze walka w tej dywizji, ale ludzie jak widać wolą nawet Karati Hati :razz:utinlaugh:

 9. Ile razy Rose obroniła tytuł, a ile JJ? Ile dni Rose sobie trzymała pas bez walki, a ile JJ?

  Nie jestem zwolennikiem natychmiastowych rewanży, ale w przypadku JJ jakoś się to jeszcze broniło, tutaj nie widzę żadnego sensu.

  Ok, ilość obron tytułu to jest pewien argument. Ale uważam, że lepszym argumentem jest to, czy zwycięstwo było w jakiś sposób niejednoznaczne. W przypadku JJ mieliśmy do czynienia z równą walką do czasu nokautu. JJ twierdziła że to przypadek – rewanż pokazał że nie, Rose jest po prostu obecnie lepszą zawodniczką, niż mająca za sobą swój prime Joanna. W przypadku rewanżu dla Róży, należałoby brać sprawiedliwe – więc podobne – kryterium: Rose dominowała walkę, do czasu "przypadkowego" nokautu. Oczywiście ma więcej godności i smaku i nie wymawia się niczym, ale jeśli chcemy być obiektywni, to na wyraźną prośbę o rewanż,, powinna go otrzymać .

  No dobra tyle ze Aska przynajmniej byla aktywna zawodniczka i caly czas bronila pasa, to byla jej pierwsza przegrana wiec miala prawo do natychmiastowego rewanzu a ta kisila sie w domu przez rok bo ja rudy przestraszyl… zenada

  Jak wyżej.

 10. W przypadku rewanżu dla Róży, należałoby brać sprawiedliwe – więc podobne – kryterium: Rose dominowała walkę, do czasu "przypadkowego" nokautu.

  JJ, będąc mistrzynią, walczyła co pół roku. Róża, przed walką o pas, miała L z Kowalkiewicz i wygraną z Waterson. Po natychmiastowym rewanżu (pierwszej obronie pasa) z JJ, nie walczyła przez rok. Skąd tu zasadność stosowania analogii jak w przypadku JJ (win streak w UFC – 8, w tym 5 obron pasa)?

 11. Ok, ilość obron tytułu to jest pewien argument. Ale uważam, że lepszym argumentem jest to, czy zwycięstwo było w jakiś sposób niejednoznaczne. W przypadku JJ mieliśmy do czynienia z równą walką do czasu nokautu. JJ twierdziła że to przypadek – rewanż pokazał że nie, Rose jest po prostu obecnie lepszą zawodniczką, niż mająca za sobą swój prime Joanna. W przypadku rewanżu dla Róży, należałoby brać sprawiedliwe – więc podobne – kryterium: Rose dominowała walkę, do czasu "przypadkowego" nokautu. Oczywiście ma więcej godności i smaku i nie wymawia się niczym, ale jeśli chcemy być obiektywni, to na wyraźną prośbę o rewanż,, powinna go otrzymać .

  Jak wyżej.

  Pierwsza runde wygrala ale w drugiej zaczynala miec problemy z presja Andrade wiec wcale bym tego nie nazwal przypadkowym nokautem, Rose za chuj sie nie nalezy rewanz.

  Po 1. zamulała w domu

  po 2. przegrała w dewastującym stylu

 12. Ok, ilość obron tytułu to jest pewien argument. Ale uważam, że lepszym argumentem jest to, czy zwycięstwo było w jakiś sposób niejednoznaczne. W przypadku JJ mieliśmy do czynienia z równą walką do czasu nokautu. JJ twierdziła że to przypadek – rewanż pokazał że nie, Rose jest po prostu obecnie lepszą zawodniczką, niż mająca za sobą swój prime Joanna. W przypadku rewanżu dla Róży, należałoby brać sprawiedliwe – więc podobne – kryterium: Rose dominowała walkę, do czasu "przypadkowego" nokautu. Oczywiście ma więcej godności i smaku i nie wymawia się niczym, ale jeśli chcemy być obiektywni, to na wyraźną prośbę o rewanż,, powinna go otrzymać .

  Jak wyżej.

  Twój argument nie ma sensu. Rose nie dominowała, a jedynie wygrała jedną rundę z pięciu. W drugiej zaczynała się gubić. Rozumiem jakby wygrywała wszystkie pięć rund i w piątej padła przez ko, albo rzeczywiście dominowała przynajmniej trzy rundy (nie przegrywając ani jednej, przed nokautem).

  Nie widzę żadnego sensownego argumentu za rewanżem.

 13. jedno wielkie nieporozumienie, niby ma 3 zwycięstwa ale z samymi ogorzycami

  a ja bym to zobaczył. Andrade/Waterson – pewna akcja i finisz, dużo slamów, katowanie przeciwniczki, czemu nie 😆

 14. Rose jest najbardziej medialna, jest Amerykanką, ludzie chcą ją oglądać. I to pierwszy i ostatni rzeczowy argument, dla którego UFC zestawiłoby ją na pierwszym miejscu. Pytanie, co sama Rose na to, bo ona faktycznie się na mistrza nie nadaje i sama do tego zaczyna dochodzić i o tym przebąkiwać.

 15. Twój argument nie ma sensu. Rose nie dominowała, a jedynie wygrała jedną rundę z pięciu. W drugiej zaczynała się gubić. Rozumiem jakby wygrywała wszystkie pięć rund i w piątej padła przez ko, albo rzeczywiście dominowała przynajmniej trzy rundy (nie przegrywając ani jednej, przed nokautem).

  Nie widzę żadnego sensownego argumentu za rewanżem.

  Rewanż będzie bo Dana ma w chuju wszystkie argumenty i zrobi jak będzie chciał a że lubi Rose to tylko od niej będzie zależeć czy się go teraz podejmie. Każdy rewanż jest bardziej zasadny niż okazję jakie otrzymała JJ

 16. JJ, będąc mistrzynią, walczyła co pół roku. Róża, przed walką o pas, miała L z Kowalkiewicz i wygraną z Waterson. Po natychmiastowym rewanżu (pierwszej obronie pasa) z JJ, nie walczyła przez rok. Skąd tu zasadność stosowania analogii jak w przypadku JJ (win streak w UFC – 8, w tym 5 obron pasa)?

  Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem? Uzasadnienie to zacytowana przez ciebie wypowiedź.

  Twój argument nie ma sensu. Rose nie dominowała, a jedynie wygrała jedną rundę z pięciu.

  Nie miałby sensu, gdyby było tak jak piszesz, czyli gdyby wygrała jedną z pięciu. Ale to JJ wygrała jedną z pięciu, nie Rose. Zatem twój argument nie ma sensu.

 17. Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem? Uzasadnienie to zacytowana przez ciebie wypowiedź.

  Nie miałby sensu, gdyby było tak jak piszesz, czyli gdyby wygrała jedną z pięciu. Ale to JJ wygrała jedną z pięciu, nie Rose. Zatem twój argument nie ma sensu.

  A ja myślałem, że z tą dominacją to Ty o walce z Andrade do momentu KO :crazy:

  Ale w walce z JJ dominacji też sobie nie przypominam.

  Nadal stoję przy tym, że rewanż nie ma sensu. Pomijając już fakt, że Rose teraz znowu będzie pauzować.

  Każdy rewanż jest bardziej zasadny niż okazję jakie otrzymała JJ

  Na przykład jakie?

 18. A ja myślałem, że z tą dominacją to Ty o walce z Andrade do momentu KO :crazy:

  Ale w walce z JJ dominacji też sobie nie przypominam.

  Nadal stoję przy tym, że rewanż nie ma sensu. Pomijając już fakt, że Rose teraz znowu będzie pauzować.

  Na przykład jakie?

  Jak to jakie? Co walke chce walczyć o tytuł bo jest bugilumen. Dostała szybki rewanż po upokorzeniu gdzie klepała w 1 rundzie a później walka z Valentinką też o tytuł

 19. Zrobią rewanż, żebyś się nie zdziwił.

  1. nie ta piosenka na wyjściu,

  2. w hali było za ciepło

  3. Róża wygrywała do momentu, w którym przegrała;

  4. walka w Brazylii, sędziowie itd. (2 było z USA, ale kto o tym wie)

  5. Andrade miała szczęście.

  6. Róża nie była sobą

  7. Andrade jest na sterydach

  8. Róża jest lepszą zawodniczką, ale przegrała

  itd.itp.

  Ad 1. – rozumiem, że nawiązujesz do tego? https://www.lowking.pl/ostatni-raz-pozwolilam-danie-whiteowi-na-wybor-mojego-utworu-na-wyjscie-rose-namajunas-zabiera-glos-po-utracie-zlota/ : DDD

  Wszystko się zgadza w końcu ; D (pół-żartem, pół-serio ; )

 20. Zrobią rewanż, żebyś się nie zdziwił.

  1. nie ta piosenka na wyjściu,

  2. w hali było za ciepło

  3. Róża wygrywała do momentu, w którym przegrała;

  4. walka w Brazylii, sędziowie itd. (2 było z USA, ale kto o tym wie)

  5. Andrade miała szczęście.

  6. Róża nie była sobą

  7. Andrade jest na sterydach

  8. Róża jest lepszą zawodniczką, ale przegrała

  itd.itp.

  No kurwa jak możesz zapomnieć o najważniejszym???

  po 1 i 879 –  ANDRADE TO FACET!!! Co on robi w żeńskiej dywizji?? Nie widzisz tego? Wystarczy spojrzeć:

 21. No kurwa jak możesz zapomnieć o najważniejszym???

  po 1 i 879 –  ANDRADE TO FACET!!! Co on robi w żeńskiej dywizji?? Nie widzisz tego? Wystarczy spojrzeć:

  Faktycznie, zapomniałem. W dodatku czarny. No tak to nie można no…

 22. Tecia aż tak bardzo nie różni się od Andrade, dłoń większa, choć może takie to ujęcie, biceps podobny. Zresztą w walce w klinczu Tecia przesuwała Anrade -słaby przyklad.

 23. Jak to jakie? Co walke chce walczyć o tytuł bo jest bugilumen. Dostała szybki rewanż po upokorzeniu gdzie klepała w 1 rundzie a później walka z Valentinką też o tytuł

  Nie śledzę żeńskiego MMA (nie wiem nawet ile jest aktualnie kategorii wagowych i która baba w jakiej walczy) i o ostatniej walce JJ, to już wgl zapomniałem. Pewnie masz rację. Nie wiem czy nie mieli lepszej opcji dla Valentiny, ale tutaj nie ma mowy o natychmiastowym rewanżu, a rewanż JJ z Rose (za którym też nie byłem) miał według mnie więcej sensu niż gdyby teraz zestawili ponownie Rose z Andrade.

  Tylko, że ja w ogóle krzywo patrzę na natychmiastowe rewanże, więc mogę być nieobiektywny.

 24. A ja myślałem, że z tą dominacją to Ty o walce z Andrade do momentu KO :crazy:

  matko bosko częstochosko…:damjan:

   tak, pisałem o walce z andrade ::duszenie::

 25. Tecia aż tak bardzo nie różni się od Andrade, dłoń większa, choć może takie to ujęcie, biceps podobny. Zresztą w walce w klinczu Tecia przesuwała Anrade -słaby przyklad.

  :facepalm: Pomogę Ci, spójrz na twarz Andrzeja.

 26. :facepalm: Pomogę Ci, spójrz na twarz Andrzeja.

  Czyli co twarz decyduje? Sorki, ale Anrade to nie jedyna zawodniczka, która kłuje/kłuła dupsko.

 27. Tak bo UFC akurat liczy sie ze zdaniem fanow:korwinlaugh:

  Nie liczą się ze zdaniem hardkorowców 😆 jak casuale czegoś chcą to wtedy to robią 😆

 28. Czyli co twarz decyduje? Sorki, ale Anrade to nie jedyna zawodniczka, która kłuje/kłuła dupsko.

  Ale nie wiele spośród tych dziewczyn bliżej do faceta niż kobiety. Musimy się powoli przyzwyczajać do takich obrazków:

  Cóż za piękne "dziewczę" ta Caster Semenya

  Z równie nadobnymi koleżankami:

 29. Ale nie wiele spośród tych dziewczyn bliżej do faceta niż kobiety. Musimy się powoli przyzwyczajać do takich obrazków:

  Cóż za piękne "dziewczę" ta Caster Semenya

  Z równie nadobnymi koleżankami:

  ale do czego mamy się przyzwyczaić? natura kobiecego sportu taka właśnie jest, piszesz jakby nastąpił jakiś przełom, bo Rose przegrała walkę, w kobiecym tenisie też nastąpiła zmiana warty i przez lata rządziła Williams, która wielką wirtuozerką tenisa nigdy nie była, a sporo zawdzięczała budowie i sile fizycznej (oczywiście umiejtności miała dobre). w kobiecym mma jest jakiś pieniądz, to następuje ten sam proces. Cyborg przez lata biła ślicznotki i nikomu to nie przeszkadzało.

 30. ale do czego mamy się przyzwyczaić?

  Do tego, że w mma ta tendencja będzie coraz częstsza.

  natura kobiecego sportu taka właśnie jest, piszesz jakby nastąpił jakiś przełom, bo Rose przegrała walkę,

  To nie natura, to wynaturzenie… Nigdzie nie piszę w tonie jakoby był to jakiś przełom, szlak został przetarty przez cyborgową, a teraz to już poleci… Na cohones zwracałem uwagę na ten problem od dawna, a nie po przegranej Rose z tym chłopcem.

  Cyborg przez lata biła ślicznotki i nikomu to nie przeszkadzało.

  Nikomu? Chyba nikomu znaczącemu chciałeś powiedzieć, obecnie jest identyczna sytuacja. A tak z ciekawości zapytam – Tobie nie przeszkadza ten chory trend?

 31. Do tego, że w mma ta tendencja będzie coraz częstsza.

  To nie natura, to wynaturzenie… Nigdzie nie piszę w tonie jakoby był to jakiś przełom, szlak został przetarty przez cyborgową, a teraz to już poleci… Na cohones zwracałem uwagę na ten problem od dawna, a nie po przegranej Rose z tym chłopcem.

  Nikomu? Chyba nikomu znaczącemu chciałeś powiedzieć, obecnie jest identyczna sytuacja. A tak z ciekawości zapytam – Tobie nie przeszkadza ten chory trend?

  Może to nastąpi w wyższych kategoriach, ale nie w słomkowej gdzie jakąś tarczą jest robienie wagi. W słomkowej masz Andrade, Chinke cikucinkę (nikt nie powinien brać walk w Chinach z nią, bo dużo gorzej wygląda walcząc w USA), i Torres, które naprawdę wyglądaja jakby coś brały na 100% (i żeby nie było uważam, że wszyscy zawodnicy/zawodniczki z topu coś biorą). Wyższe dziewczyny będą mogły wyglądać kobieco, ale muszą nadrabiać techniką. Róża ma wszelkie predyspozycje fizyczne żeby pokonać Andrade: dużo wyższa, dużo większy zasięg, najdłuższe nogi w dywizji i ponoć dużo więcej mocy niż Aśka… Ile kopnięć wykonała w tej walce? Jedno, jeśli uznamy te kolano za jakąś formę kopnięcia…ale raczej tego się nie robi.

  To jest natura kobiecego sportu, bo takie procesy juz następowały w innych dyscyplinach czy to przez pieniądze czy potrzeby propagandowe. Gdzieś po drodze nastąpi korekta, ale nie w przypadku słomkowej, bo tam zawsze barierą będzie zrobienie wagi.

  Cyborg była/jest gwiazdą a jej dwie walki z Holm i ruską zrobiły dobre wyniki ppv – ludzie chcieli to oglądać.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.