jędrzejczyk kowalkiewicz

Chociaż Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz były rywalkami w świecie MMA, dziś panie mają między sobą dobre relacje. Jędrzejczyk zakończyła już karierę, a Kowalkiewicz dalej walczy w UFC.

Karolina Kowalkiewicz i Joanna Jędrzejczyk zmierzył się z sobą w boju o pas UFC w roku 2016. Pojedynek rozegrał się na pełnym dystansie i Karolina musiała uznać wyższość Joanny. Patrząc na walkę z perspektywy czasu, Karolina jest zdania, że chociaż przed pojedynkiem była przez wielu skazywana na szybką przegraną, ostatecznie wypadał w tym starciu bardzo dobrze. W rozmowie dla Polsatu Sport Polka powiedziała:

Do pewnego momentu wydawało mi się, że mogę pokonać Aśkę. Bardzo w to wierzyłam przed tą walką w Madison Square Garden.

Dziś obie zawodniczki mają bardzo dobre relacje, a Karolina nie przejmuje się tym, że zawsze to Joanna była uważana za najlepszą.

Od samego początku, odkąd obie pojawiliśmy się w MMA, ona była numerem jeden, a ja byłam numerem dwa. I jakoś się z tym pogodziłam. (…) Nie mam z tym problemu.

Karolina bije się dla UFC od roku 2015. W tym czasie w oktagonie stoczyła 16 pojedynków, z których 9 wygrała. W swojej karierze ma zwycięstwa nad takimi przeciwniczkami jak Rose Namajunas czy Randa Markos.

Joanna Jędrzejczyk przez blisko 20 lat była związana ze światem sportów walki. Najpierw biła się w muay thai, gdzie odnosiła sukcesy na całym świecie, a następnie przeszła do MMA, gdzie przez długi czas pozostawała niepokonana. W roku 2015 wywalczyła pas mistrzowski wagi słomkowej UFC i pięć razy go obroniła.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of DONTOLIVER
DONTOLIVER

ONE FC
Light Heavyweight

2,528 komentarzy 6,536 polubień

KARO SKARBIE NIE MÓW TAK WASZE BOSKIE NÓŻKI ZAWSZE BYŁY NA RÓWNI I SŁAWIŁY NASZ KRAJ NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ
ufff.jpg

Odpowiedz 10 polubień

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

12,242 komentarzy 28,304 polubień

Kiedyś to było emmej

Odpowiedz 4 polubień