Kilka dni temu świat MMA obiegła informacja o tym, że Abdulmanap Nurmagomedov, ojciec Khabiba, zmarł w moskiewskim szpitalu z powodu powikłań po przebytej chorobie (COVID-19).

Bliskie relacje mistrza UFC Khabiba Nurmagomedova z ojcem były powszechnie znane. Daniel Cormier, kolega z maty Khabiba, przyznał, że Dagestańczykowi trudno jest sobie poradzić z tą sytuacją.

Rozmawiałem o tym wszystkim z mistrzem, moim mistrzem, naszym mistrzem, mistrzem AKA. Trudno jest mu poradzić sobie z tą sytuacją. Treningi sprawiają, że czuje się lepiej, ale walczenie będzie dla niego teraz trudne.

Cormier, który na co dzień trenuje z Khabibem w klubie American Kickboxing Academy, przyznał też w rozmowie z Arielem Helwanim dla ESPN, że nie wie jak będzie dalej wyglądała kariera Khabiba.

Nie mam pojęcia co się dalej stanie. Naprawdę nie wiem. Jego ojciec był ważną częścią jego samego. Nie wiem co Khabib będzie w stanie zrobić bez swojego ojca.

57-letni Abdulmanap dwa miesiące temu zapadł w śpiączkę i został podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Ojciec i trener mistrza wagi lekkiej UFC, Khabiba Nurmagomedova przed drastycznym pogorszeniem się stanu zdrowia został wybudzony z farmakologicznej śpiączki, w której przebywał po operacji serca związanej z atakiem koronawirusa. Niestety dla Abdulmanapa oraz jego bliskich, jego organizm nie wytrzymał komplikacji, które pojawiły się po wyleczeniu wirusa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.