Khabib Nurmagomedov (MMA 27-0), który już w najbliższą sobotę na UFC 242 będzie bronił pasa kategorii lekkiej w walce z tymczasowym mistrzem Dustinem Poirierem (MMA 25-5, 1NC), jest przez wielu uważany za najlepszego zawodnika MMA na świecie, bez podziału na kategorie wagowe. Sobotnia walka mistrzowska odbędzie się w Abu Dhabi.

Dagestańczyk był w piątek gościem telekonferencji zapowiadającej to wydarzenie. Dziennikarz zapytał Khabiba jak widzi on swoją przyszłość po walce z Poirierem:

Dobre pytanie. Nie jestem młodym zawodnikiem. Jestem mistrzem od lat, mam już za sobą obronę tytułu. Nie chcę walczyć do czterdziestki, nie zostało mi wiele walk. Zobaczymy.

Dopytany o to, od czego będzie zależeć decyzja o ewentualnej emeryturze, odpowiedział:

Zanim podejmę taką decyzję, muszę porozmawiać z ojcem. Zdanie trenera Mendeza i całego mojego teamu będzie dla mnie bardzo ważne. Nie mogę i nie chcę podejmować takiej decyzji sam. Koncentruje się jednak jedynie na kolejnej walce, bo mam coś do zrobienia w sobotę.

Nurmagomedov wróci do oktagonu UFC po niemal roku przerwy. Na UFC 229 w październiku 2018 roku po walce z Conorem McGregorem (MMA 21-4) kiedy skutecznie obronił swój tytuł mistrzowski, Khabib wyskoczył z klatki atakując obóz McGregora. Po tym wydarzeniu na zawodnika zostało nałożone 9 miesięcy zawieszenia przez Komisję Sportową stanu Nevada.

 

1 KOMENTARZ

  1. Mistrz od lat. Od półtora roku gdzie obronił raz pas i walczy raz do roku… Ja pierdole… Dustin , Gejczi , Ferguson i atak na półśrednią. Chociaż jak pokona ich wszystkich i odjedzie na pewno będzie gotem lekkiej ale na pewno nie będzie kimś kogo będzie można postawić obok GSP,Cormiera czy Jones.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.