Podczas gali UFC 254 w walce wieczoru Khabib Nurmagomedov, mistrz UFC wagi lekkiej, zmierzył się z Justinem Gaethje, którego poddał w drugiej rundzie pojedynku. Obrona pasa mistrzowskiego w wykonaniu Dagestańczyka była jego ostatnią walką w oktagonie UFC. Khabib zaraz po starciu zapowiedział, że przechodzi na sportową emeryturę. Tym samym Nurmagomedov zakończył swoją przygodę z MMA z nieskazitelnym rekordem 29-0 i trafił na pierwszej miejsce zestawienia najlepszych zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe. Dużo jednak wskazuje na to, że ostatecznie Khabib nie powiedział ostatniego słowa w oktagonie.

Dana White, szef UFC, niedawno przyznał w rozmowie dla ESPN, że jego zdaniem Khabib powróci jeszcze do klatki i dodał, że jego pas mistrzowski nie został zwakowany.

Potem menadżer Khabiba zasugerował w mediach społecznościowych, że Nurmagomedov może wrócić do klatki, żeby stoczyć kolejną walkę i osiągnąć rekordy 30-0.

Teraz natomiast sam Nurmagomedov pochwalił się fanom, że został przetestowany przez Amerykańską Agencję Antydopingową, co oznacza, że nadal jest w gronie aktywnych zawodników UFC, którzy są regularnie testowani.

Khabib o najnowszym teście przeprowadzony przez USADA napisał w mediach społecznościowych.

Od 2015 roku to już 47 razy kiedy zostałem przetestowany przez USADA. Pomyślcie tylko o tej liczbie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Khabib Nurmagomedov jest mistrzem kategorii lekkiej. W przeszłości wygrywał z m.in. Conora McGregora, Ala Iaquintę, Edsona Barbozę, Justina Gaethjego czy Dustina Poiriera. Od dawna mówiło się też o potencjalnej walce Khabiba z Georgesem St. Pierrem. Na razie jednak nie wiadomo kto mógłby być potencjalnym rywalem Khabiba w kolejnym starciu, jeśli zawodnik faktycznie zdecyduje się ponownie zawalczyć.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.