Mistrz wagi lekkiej UFC, Khabib Nurmagomedov, odpowiedział na zaproponowaną przez komisję sportową NSAC propozycję złagodzenia zawieszenia z 9 do 6 miesięcy w odpowiedni dla siebie sposób.

Rosjanin z powodu bójki został ukarany grzywną w wysokości 500 tysięcy dolarów oraz zawieszony na 9 miesięcy. Zawieszenie może zostać jednak skrócone do 6 miesięcy, jeśli zawodnik zgodzi się nakręcić wideo w kampanii przeciwko znęcaniu się nad innymi osobami.

Pierwszą reakcją Nurmagomedova była decyzja, że nigdy już nie zwalczy w stolicy sportów walki – Las Vegas. Dodatkowo ogłosił, że nie wejdzie do oktagonu UFC, do czasu wygaśnięcia zawieszeń nałożonych na kolegów klubowych Zubairę i Abubakara, czyli do listopada 2019 roku. „Dagestański Orzeł” zaoferował również opłacenie finansowych kar klubowych kolegów.

Teraz w rozmowie z rosyjskim portalem sportbox.ru wyjaśnił powody decyzji o tym by nie brać udziału w kampanii przeciwdziałania znęcaniu się nad innymi osobami o jaką poprosiła go Komisja Sportowa Nevady:

„NSAC powiedziała żebym nakręcił wideo i wziął udział w kampanii społecznej … stan Nevada jest miejscem, gdzie dozwolone są legalne narkotyki, prostytucja i hazard. Niech popracują nad sobą i własnym zachowaniem. W UFC byli zawodnicy, którzy nie walczyli przez dwa lata i nie zabranych mistrzowskich pasów przez półtora roku. Ja jestem gotowy do walki, to oni nie pozwalają mi się bić.”

Nurmagmedov powiedział również, że spodziewa się, że pod jego nieobecność, Tony Ferguson i Dustin Poirier zawalczą o tymczasowy tytuł mistrza wagi lekkiej. On zmierzy się zaś ze zwycięzcą tej walki (przewiduje, że Ferguson wygra) w listopadzie 2019 roku na gali w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Wcześniej ojciec zawodnika, Abdulmanap Nurmagomedov twierdził, że będą próbować zmniejszyć długość zawieszenia argumentując to tym, że i tak stracili już dużo czasu czekając na decyzję komisji. Dodał też, że chcą stoczyć ostatnią walkę w kontrakcie z UFC i być wolnym od wszelkich zobowiązań.

Tymczasem na profilu mistrza wagi lekkiej pojawił się wpis w którym mówi o ofercie stoczenia walki bokserskiej jaką otrzymał od rosyjskiego związku bokserskiego na 80 tysięcznym stadionie Łużniki w Mokswie:

Rosyjski Związek Bokserski złożył mi ofertę. Lato, Łużniki itd. Przyjaciele co myślicie na temat takiej walki? #Boks #MMA

 

20 KOMENTARZE

 1. Jestem w chuj zawiedziony tym, jak mu odjebalo po tej akcji z Conorem. Zawodnik z niego świetny, miał wprowadzić ład i porządek w dywizji, a zachowuje się dokładnie tak samo jak Conor. Tfu kurwa.

 2. Dziwna sprawa z tymi pasami. W praktyce nic nie znaczą. Dostanie się już do niego każdy medialny stwór (oprócz Colby :juanlaugh:), a każdy co go zawiesi na pasie zamienia się w wielką, mokrą waginę.

  Abdul ma widać większy wpływ na Khabiba, niż ojciec i niestety to On chyba decyduje z kim  zawalczy Nurma.

 3. ale mam polewe z obroncow Khabiba, ktorzy wierzyli, ze w koncu bedzie normalizacja i czysty sport. Macie k&%#$a! hahahah

 4. Dziwna sprawa z tymi pasami. W praktyce nic nie znaczą. Dostanie się już do niego każdy medialny stwór (oprócz Colby :juanlaugh:), a każdy co go zawiesi na pasie zamienia się w wielką, mokrą waginę.

  Abdul ma widać większy wpływ na Khabiba, niż ojciec i niestety to On chyba decyduje z kim  zawalczy Nurma.

  Jon Jones dalej jest psychopatą:fjedzia:

 5. ale mam polewe z obroncow Khabiba, ktorzy wierzyli, ze w koncu bedzie normalizacja i czysty sport. Macie k&%#$a! hahahah

  Ważne, że rudolfa ubił. Jak ogłoszą kolejną walkę z innym gościem niż Tony to będzie można na niego gadać.

 6. Hazard, narkotyki, prostytucja – ok, to teraz opisz swój kraj 😀

  on reklamuje drink po prawej, ale to już mu nie przeszkadza, bo hajs dostał

 7. Gdyby nie Twoja spaczona wiara to bys to polubil:cool: a tak serio to kolesiowi ktory trzyma sztame z Kadyrowem i Alim terrorysta przeszkadzaja takie rzeczy no idz do chuja…

 8. Wymienił wszystkie gałęzie, którymi się zajmują jego Dagestańscy koledzy czy o co mu chodzi?

  A nie, jeszcze terroryzm został:mamed:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.