Khabib

Jak poinformował właśnie dziennikarz sportowy Ariel Helwani, Khabib Nurmagomedov nie zwalczy już w stanie Nevada, a więc nie zobaczymy go występującego w stolicy hazardu, Las Vegas. Wszystko z powodu wyroków jakie dzisiaj zapadły w związku z jego udziałem w awanturze po UFC 229. Komisja Sportowa Stanu Nevada:

– Ukarała Khabiba grzywną w wysokości 500 tys. dolarów
– Zawiesiła na dziewięć miesięcy (z możliwością skrócenia do sześciu miesięcy pod określonymi warunkami)

To jednak nie wszystko. Ukarani również zostali pozostali uczestnicy awantury, czyli Zubaira Tukhugov oraz Abubakar Nurmagomedov. Obaj, dostali po 25 tys. dolarów grzywny oraz zostali zawieszeni na jeden rok. To właśnie ta wiadomość przelała czarę goryczy i sprawiła, że Khabib zdecydował się już nigdy nie występować na galach UFC w Las Vegas. Kara jest retroaktywna, zatem liczy się od 6 października 2018.

PRZYPOMINAMY: Khabib bez pasa po wygraniu z Conorem – poważne konsekwencje dla mistrza.

Nurmagomedov znany jest z tego, że bardzo osobiście traktuje zniewagi idące w stronę braci z teamu. W związku z tym ogłosił również, że nie tylko nie zawalczy w Nevadzie, ale też nie wejdzie do oktagonu UFC, aż zawieszenia nałożone na Zubairę i Abubakara nie miną. W ten sposób ogłosił, że jego powrotu możemy się spodziewać w listopadzie 2019 roku, na nieogłoszonej jeszcze gali w Nowym Jorku.

UFC w sytuacji w której mistrz dobrowolnie mimo podsyłanych mu ofert rezygnuje z walk, może odebrać pas mistrzowski albo zorganizować walkę o pas tymczasowy. Ponad rok bez pojedynku to dość długi okres, a UFC nie zawaha się podjąć kroków przeciw Khabibowi, jeśli ten będzie konsekwentnie odrzucał pojedynki. Jeżeli Khabib weźmie udział w kampanii przeciwko znęcaniu się, zawieszenie nałożone na niego przez NASC zostanie zredukowane do sześciu miesięcy – w ten sposób mistrz będzie mógł walczyć już kwietniu. Czy dotrzyma słowa i wróci dopiero w listopadzie? Czy może ugnie się pod presją UFC? Dana White nie skomentował jeszcze tego oświadczenia, a fani i obserwatorzy sportu czekają na ruch organizacji.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

3 KOMENTARZE

  1. Ty kurwa śmieciu… Tak też myślałem , że będzie. Dywizja wstrzymana niczym za Conora ale tego to bym akurat nie porównywał bo to dwie różne rzeczy. Ten pas mu muszą odebrać i niech walczy o niego Ferguson z Porierem albo nawet i Conorem tylko o ten właściwy. Rudy wstrzymywał dywizję 2 lata a teraz muslim będzie ją wstrzymywał ponad rok no ja Cie dupce… I jebać jakieś interimy bez sensu tylko odebrać pas Kebabowi i niech Tony walczy z kim kolwiek o niego jako o ten prawdziwy i tyle. I liczę z całych sił , że tak będzie.

  2. Krąg życia zawodników UFC:1. Walczy sobie regularnie, wygrywa, siedzi cicho2. Wygrywa dalej i krzyczy o chce o pas3. Zdobywa pas4. Odpierdala inby, nie walczy, czeka uj wie na co, wybiera przeciwników5. Traci pas i zaczyna się płakać że wszyscy inni źliKebab też pójdzie tą drogą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.